Well Lit Elegant Bedroom with extras on the Bed
- Reklam -

Kalabalık, darmadağın bir yatak odasında iyi bir gece uykusu almak kolay değil. Köşede ki tüm çamaşırları katlamaktan acizlik duymuyorsanız uyumak daha kolaydır. Küçük yatak odanız varsa, alan kısıtlamaları sakin ve sade kalmasını çok daha zorlaştırabilir – ancak bu küçük yatak odasının dağınıklıktan korunmasında biraz daha yaratıcı olmanız gerektiği anlamına gelir.

1. Minimalist Gibi Düşünün

Yatak odası mobilyaları olarak satılanların çoğu gerçekten gerekli olamayan eşyalardır. Yatağın dibinde bir bank, bir makyaj masası ve ya büyük bir şifonyer birkaç dergide rastlayabileceğiniz  türdür ve hoş görünebilir. Ancak ortalama bir evde tüm bu mobilyalar yürümeyi imkansız hale getirebilir.

Yatak odanızda gerçekten ihtiyacınız olan tek şey bir yatak, uyurken ihtiyacınız olan eşyalar için yer ayrılabilecek bir alandır. Yani kıyafetlerinizi saklayabileceğiniz bir yer. Bir masaya, makyaj masasına veya ilave bir şifonyere olması gereklidir. Daha da iyisi, iki küçük gece elbisesini, iki küçük gece masasını ve büyük bir elbiseyi doldurmak yerine, gece masanız olarak kullanabilirsiniz.

2. Yatağınızın altındaki boşluğu kullanın

Yatağınızın altında saklama alanı varsa, burası ayakkabılarınızı veya mevsimlik kıyafetlerinizi saklamak için harika bir yerdir. Yatağınızın altındaki alanı temiz ve tozdan uzak tuttuğunuzdan emin olun. Yatağınızın altında saklamayı göz önünde bulundurmanız gerekenler arasında bagaj, sezon dışı kıyafetler, hediye paketleri, oyuncaklar, nevresimler ve kitaplar bulunmaktadır. Eşyaları temiz ve sıralı tutabileceğiniz geniş, düz, plastik kutular satın almayı düşünün.

3. Sakinleştirici bir ortam oluşturun.

Yatak odanız bir ufak dairenin sadece bir köşesi olsa bile, dağınıklığı engellemeye çalışın. Dağınık bir küçük oda bir kafes gibi hissedebilir, ancak organize bir küçük oda rahatlama ve uyku için elverişli, rahat hissettirir. Oda sakin ve odaya çevirmeyi düşünmek, hoş olmayan ev işleri ile organizasyonu ve temizliği seven birisi olsanız bile yardımcı olabilir. Her şey için bir yer olduğundan ve her şeyin bir yeri olduğundan emin olun.

4. Depolama alanı ile yaratıcı olun.

Birkaç belirgin depolama seçeneğine sahip bir odada, bazen kendi depolama çözümlerinizi oluşturmak her zaman mantıklıdır.  Her ne kadar  gerekmiyorsa bile, küçük bir yatak odasını çok sayıda raf ve kutu ile doldurmak iyi görünmese de, en ideal çözümlerden bir tanesidir. Böylelikle depolama sorunundan kurtulmuş olursunuz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here