- Reklam -

Evde ders çalışmak isteyenler ya da eve iş getirenler için özel bir çalışma ortamı yaratmak önemlidir. Evinizde yeterli oda varsa kendinize şık, kullanışlı ve modern bir çalışma odası dekore edebilirsiniz. Mevcut çalışma odasını yenilemek ya da evinde bir çalışma odasına sahip olmak isteyenler için 7 farklı çalışma odası dizaynını bu yazımızda listeledik…

calisma-odasi-dizayni

Çalışma odası dediğimiz alan adı üstünde ders çalışmak ya da iş için çalışacağınız bir alandır. Dolayısıyla bu odanın dekorasyonu ferah, iç açıcı ve modern olmalıdır. Kalabalık detaylardan uzak, şık ve ferah bir çalışma odası dizaynı örneği olan bu mekanda açık renkler, bol bol raf ve kullanışlı, rahat bir sandalye tercih edilmiş.

calisma-odasi-dizayni-2

Çalışma odanızda masanızı camın önüne konumlandırmanızı öneriyoruz. Böylece güneş ışığından maksimum oranda faydalanabilecek, ayrıca ders çalışırken ya da iş yaparken sıkıldığınız ve mola vermek istediğiniz anlarda dışarıyı izleyerek rahatlayabilirsiniz. Ayrıca yağmurlu havalarda çalışırken ya da ders çalışırken dışarı vuran yağmur damlalarını izlemek de çok keyifli olacak.

calisma-odasi-dizayni-3

Büyük bir çalışma odanız varsa siz de bu tarz bir dekorasyon tercih edebilirsiniz. Bir duvarı büyük bir kitaplığa dönüştürebilir, sunum çalışmalarınız için bir duvarı projeksiyonu yansıtmak için perde kullanabilir ve çalışma odanızda şık bir görünüm yaratmak için elektrikli şömine modellerinden yararlanabilirsiniz.

calisma-odasi-dizayni-4

Dar bir çalışma odanız varsa, onu maksimum şekilde yararlanabileceğiniz bir alana dönüştürecek bir dekorasyon tercih etmelisiniz. Camın önünde dışarıyı izleyebileceğiniz bir sedir, fazla yer kaplamayan ince ve tavana kadar uzanan uzun bir kitaplık, ince uzun bir masa kullanarak dar ve küçük bir çalışma odası dekorasyonu yaratabilirsiniz.

calisma-odasi-dizayni-5

Klasik tarzda çalışma odası dizaynı için iyi bir örnek. Şık perdeler, ahşap çalışma masası ve ahşap bir kitaplık ile klasik aksesuarlar kullanarak bu tarz bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

calisma-odasi-dizayni-6

İki katlı bir eviniz varsa, tavan arasını çalışma odası olarak değerlendirebilirsiniz. Uzun bir masa, üzerinde raflar ve dekoratif aksesuarlar ile sade bir dekorasyon iyi bir seçim.

calisma-odasi-dizayni-7

Canlı renkler ile dekore edeceğiniz bir çalışma odası şık ve renkli görünümü ile içinizi açacak.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here