- Reklam -

Banyo dekorasyonunda değişiklik yaparken renklerde de değişiklik yapmak  istiyorsanız, gökyüzünün ve denizin rengi maviyi tercih edebilirsiniz. Banyo duvarlarında, lavaboda, tezgahta, banyo dolaplarında ve hatta küvette mavi renkli alternatifler bulmak mümkün. Duvarlarda mavinin açık bir tonu ve banyo tezgah ve dolabında ise daha koyu tonları tercih ederek, mavi banyo dekorasyonu yaratabilirsiniz.

mavi-banyo-dekorasyon

Açık tonlarda mavi renkli banyo duvarları, ferah ve sakin bir banyo dekorasyonu yaratmak için ideal bir seçim. Diğer detayları beyaz renkli tercih ederek, küçük bir banyo için doğru bir tercih yapmış olacaksınız. Fotoğraftaki gibi mavi duvarlar ve beyaz banyo tezgahı birlikte sakin ve ferah bir ortam yaratacak.

mavi-banyo-dekorasyon-2

Mavi renkli banyo fayansları ile banyonuzda yeni, modern ve şık bir tarz yaratın. Tek başına mavi gözünüzü yoracaksa beyaz ve maviyi birlikte kullanabilirsiniz. Banyo duvarlarında bir tarafı beyaz bir tarafı mavi fayansları tercih edebilirsiniz.

mavi-banyo-dekorasyon-3

Banyo dekorasyonunda mavinin birkaç farklı tonunu bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Duvarlarda, banyo kapısında ve zeminde maviyi bir arada kullanabilirsiniz.

mavi-banyo-dekorasyon-4

Banyoda denizci teması yaratmaya ne dersiniz? Banyo paspası, banyo duvarlarında lacivert ve beyazı bir arada kullanarak banyoda mavi ve dekoratif bir denizci teması oluşturabilirsiniz. Ayrıca yine denizci temalı küçük tablolar da banyo duvarlarında kullanabileceğiniz detaylardan. Banyoda mavi beyaz çizgili bir paspas tercih ederek, dekoratif bir ortam yaratabilirsiniz.

mavi-banyo-dekorasyon-5

Mavinin bu tonu da son yıllarda dekorasyonda sıkça kullanılan renklerden. Banyo duvarlarında tercih edeceğiniz açık bir maviyi, beyaz banyo perdesi ve vintage bir banyo dolabı ile birlikte kullanabilirsiniz.

mavi-banyo-dekorasyon-6

Mavi banyo dekorasyon örneklerine baktığımızda mavi ve beyazın birlikte kullanıldığını görüyoruz. Mavi ve beyaz taşlı fayans detayı ile desenli bir görünüme kavuşturabileceğiniz banyo fayanslarını, yine seramikle kaplayacağınız küvetle birlikte dekoratif bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

mavi-banyo-dekorasyon-7

Desenli banyo fayansları, dekoratif ve modern bir banyo dekorasyon yaratmak için ideal. Eğer banyoda taşları kırıp tadilatla ve sesle uğraşmak istemiyorsanız nemli ortamlarda da kullanılabilen ve fayans üzerine de yapıştırılabilen desenli, yapışkanlı folyo kağıtları tercih edebilirsiniz. Duvar kağıtları arasında da fayans üzerine yapıştırılan ve banyoda kullanılan modeller var.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here