- Reklam -

Küçük bir evde, küçültülmüş yatak odalarından dar koridorlara ve küçük banyolara kadar her bir metre karesi çok önemlidir. Bu aynı zamanda depolama seçeneklerinizle çok yaratıcı olmanız gerektiği anlamına gelir.

Ama asla endişelenmenize  gerek yok. Merdivenlerin altında boş bir alan varsa, sizin için harika bir fırsat olacaktır. Depolama alanlarınızı hafifletmek veya ek oturma alanları oluşturmak gibi o alanda yapabileceğiniz birçok şey var. Veya gerçekten cesur hissediyorsanız, bir şarap mahzenini bile takabilirsiniz.

Merdivenlerin altındaki alanın artık ihmal edilmesine ve boş durmasına izin vermeyin. Kendi kendinize bir şeyler ayarlayabilir veya özel yapımlar oluşturmak için bir tasarımcı kiralayabilirsiniz. Eğer herhangi bir fikriniz yok ise size bu yazımızda  anlatacağımız merdiven altı değerlendirme fikirleri sizler ilham kaynağı olacaktır.

Bahçe oluşturabilirsiniz

Bitki merdiven

Birkaç düşük ışıklı aydınlatmanız varsa, bitki sevmenin ve sergilemenin, sağ merdiven altında bitkiler için rahat bir küçük kuytu oluşturabilirsiniz. Aynı şekil de bitkiler için yaşam alanı olarak değil. Evcil hayvanlarınız içinde bir yaşam alanı olmaya aday olabilir. Yerleşik raflardan başlayarak, bitkilerini sepetler ve kitaplar gibi dekoratif öğeler arasında dolaştırarak bu rastgele noktayı küçük bir yeşil cennete çevirebilirsiniz.

Bir Kitaplık Alanı Oluşturmak

Kütüphane merdiveni

Bu, ankastre rafların merdivenlerin altındaki boşluklarla birlikte nasıl kullanışlı hale geldiği  başka bir örnektir. Merdivenlerin altında, yemek odasına bitişik ve karıştırılmış küçük, dekoratif nesnelerle şık  bir  kütüphane kurulabilir. Bir kutuda duran kitapların çokluğu mevcutsa, bu onlara spot ışığı vermek için yeterince bir sebeptir. Kitaplarınız ile dolu merdiven altında depolayabileceğiniz bu tasarım oldukça kullanışlı ve estetik açından ise göze hitap etmektedir.

Ufak Bir Bar Oluşturmak

Islak bar merdiveni

Hayatınızın bir kısımda her zaman evinizin bir kısmında mini bar olmasını istemişsinizdir. Fakat, uygun yer ve alan bulamadıysanız bu fikir oldukça kullanışlı olacaktır. Merdiven altında boş duran alanı bir mini bar olarak dizayn etmek. Evinize yeni bir opsiyon ve yaşam kalitesini artıracak etken olarak da değerlendirebilirsiniz. Tasarım kısımına gelindiğinde eğik açısı ile hiç de göz yoran bir tasarıma sahip olamamaktadır. Böylelikle evinizin dekorasyonuna ve atmosferine hitap eden ve uyum sağlayan bir değişim olacaktır.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here