- Reklam -

Bir evin en önemli alanlarından biri salondur. Tüm ailenin birlikte vakit geçirdiği salonda, dekorasyonun nasıl olduğu da oldukça önemlidir. Modern ve kullanışlı bir salon dekorasyonu yaratmak isteyenler için 16 farklı dekorasyon örneğini bu yazımızda listeledik…

salon-dekorasyon-ornekleri

Modern bir koltuk, onu tamamlayan modern tekli koltuklar, ahşap sehpa ve ahşap konsoldan oluşan bu salon dekorasyonunda tamamlayıcı olarak kullanılan modern tarzda bir halı, modern tablolar, yapay çiçek ve dekoratif bir şömine ve duvar aksesuarları ile salonda hem modern hem de rustik bir tarz yaratılmış.

salon-dekorasyon-ornekleri-2

Yeşil tonlarının birkaç farklı detayda kullanıldığı bu salon dekorasyonunda; krem rengi ve gri tonlarındaki koltuklar mekana şık ve modern bir tarz katıyor. Rustik tarzdaki dolap ve modern halı da mekanın dekorasyonunu tamamlayan detaylar arasında.

salon-dekorasyon-ornekleri-3

Mavi tonlarının hakim olduğu bu modern ve şık salon dekorasyonunda; duvarlarda ve camlarda kullanılan maviyi; koltuklarda daha açık mavi tonları ve halıda beyaz ile açık mavi detayları tamamlıyor.

salon-dekorasyon-ornekleri-4

Deri koltukların kullanıldığı bu modern salon dekorasyonunda, klasik tarzda bir televizyon ünitesi, el dokuma bir halı ve modern aksesuarlar tercih edilmiş.

salon-dekorasyon-ornekleri-5

Krem tonları, salon koltuk takımlarında en çok tercih edilen renklerin başında geliyor. Bu salon dekorasyonunda da krem renginin tercih edildiğini görüyoruz. Sade ve şık bir tarza sahip olan bu salonda, klasik tarzdaki perdeler ve duvardaki boş tablolar farklı ve modern tarzı ile dikkat çekiyor.

salon-dekorasyon-ornekleri-6

Salon dekorasyonunda klasik renklerin dışına çıkmak isteyenler için lacivert koltuk takımları iyi bir seçenek olabilir. Son dönemde sıkça karşılaştığımız 3 tonda perdeler de mekana şık ve modern bir hava katmak için tercih edebileceğiniz tasarımlardan.

salon-dekorasyon-ornekleri-7

Deri koltuklar size ofis dekorasyonunu anımsatıyorsa; koltuk seçiminde kumaş tasarımları ve koltukların önünde kullanacağınız puf sehpa seçiminde deri bir tasarımı tercih edebilirsiniz.

salon-dekorasyon-ornekleri-8

Keten tarzdaki kumaşı ile oldukça modern bir görünüme sahip olan bu koltuk takımları, modern ve kullanışlı salon dekorasyonu yaratmak için ideal bir seçim. Ayrıca camlı ve gold tonlarındaki bu sehpa ve altındaki nostaljik bavul da mekana hem rustik hem de lüks bir görünüm katıyor.

Şu dekorasyon örneklerine de bakmayı ihmal etmeyin;

salon-dekorasyon-ornekleri-9 salon-dekorasyon-ornekleri-10 salon-dekorasyon-ornekleri-11 salon-dekorasyon-ornekleri-12 salon-dekorasyon-ornekleri-13 salon-dekorasyon-ornekleri-14 salon-dekorasyon-ornekleri-15 salon-dekorasyon-ornekleri-16

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here