- Reklam -

Mutfak dekorasyonu ev içerisindeki en önemli olan bölümlerden biridir. Kadınlar günün çoğunluğunu mutfakta geçirdikleri için hem kullanışlı hem de şık bir mutfağa sahip olmak isterler. Mutfak, lezzetli yemeklerin yapıldığı, tüm ailenin birlikte yemek yediği, keyifli sohbetlerin yapıldığı alandır. Hem kullanışlı hem de oldukça şık mutfağa sahip olmak için doğru tercihler yapmak gerekir. Bugünkü yazımızda sizlerle mutfak dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktaları paylaşacağız.

Duvarlar

Yemeklerin pişirildiği alan olmasından kaynaklı, sürekli bir su kullanımı olmaktadır. Bu nedenle duvar dekorasyonunda kullanılacak olan ürünler suya dayanaklı, sağlam ve uzun ömürlü olması gerekir. Genellikle mutfak tezgahının olduğu duvarlar daha çok kirlendiği ve temizliği kolay olması için fayans ile kaplanır. Artık bu duvarları fayans ile kaplamak zorunda değilsiniz. Silinebilir ve sudan etkilenmeyen duvar boyası, duvar kağıdı, ahşap parke, duvar paneli vb. dekoratif ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler dekorasyona farklı bir yorum katarken aynı zamanda şık bir mutfak yaratmanızı sağlar.

Farklı dekoratif duvar ürünleri mutfağınızı dekore edin.

Mutfak Dolapları

Mutfak dekorasyonunda en dikkat çekici öğe tezgah ve mutfak dolaplarıdır. Tezgah ve dolap seçimi yaparken kullanılacak malzeme özellikleri ve rengi hem stilinizi hem de dekorasyonunuzun kalitesini yakından ilgilendirir. Düzen sizin için ilk başta geliyor ise bol bölmeli ve çekmeli mutfak dolaplarını tercih etmelisiniz. Çok fazla kalabalıktan hoşlanmıyorsanız, derin ve küçük mutfak dolaplarını tercih etmelisiniz.

Mutfak dolaplarının görüntüsü kadar işlevi de önemlidir.

Renk

Mutfak dekorasyonunda geçmiş zamanlarda çok fazla renk seçimi yapılamıyordu. Gelişen tasarımlar ile hayalinizdeki her türlü rengi mutfak dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Duvarlardan dolaplara, mobilyalardan beyaz eşyalara kadar her üründe istediğiniz rengi bulmak mümkün. Mutfak dekorasyonunda renk seçimi yaparken öncelikle mutfak alanına göre seçim yapmak gerekir. Küçük ve karanlık mutfağa sahipsiniz, açık renkleri tercih ederek mutfağınızı olduğundan daha geniş ve aydınlık gösterebilirsiniz. Geniş ve ışık alan aydınlık bir mutfağınız var ise koyu renkler ile dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunda en çok kullanılan renk beyazdır. Bütünüyle beyaz  bir mutfak kuşkusuz parlak ve modern bir seçenektir. Mutfak dekorasyonunda ana renginizi beyaz kullanıp dolap ve aksesuarlarınızı farklı renklerde kullanarak renk ahengini sağlayabilirsiniz.

Mutfağınızı renklendirin.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here