- Reklam -

Yemek yaparken, mutfakta bir şeyler hazırlarken harcadığınız zamanı kısaltmak ister misiniz? Belki patates ya da soğan doğrarken, domatesleri ince doğramaya çalışırken, limon sıkarken, mutfakta kullandığınız poşetleri açık tutmaya çalışırken ve daha birçok anınızda kullanabileceğiniz, pratik çözümler sunan birbirinden ilginç ve kullanışlı 9 mutfak gerecini bu yazımızda listeledik…

1) Yumurta Dilimleyici 

ilginc-mutfak-urunleri

Yumurtaları ince dilimlemek sizin için zor geliyorsa ya da misafir sofrası hazırlarken yumurtaları şık bir sunuma dönüştürmek istiyorsanız, bu pratik yumurta dilimleyiciye mutlaka ihtiyacınız olacak.

2) Eşit Pasta Dilimleyici 

ilginc-mutfak-urunleri-2

Evde hazırladığınız ya da dışarıdan sipariş verdiğiniz pastayı eşit şekilde dilimlemek için kullanabileceğiniz bu aparat, pasta keserken zorlananlar için ideal.

3) Yumurta Sarısı Ayırıcı 

ilginc-mutfak-urunleri-3

Yumurta, yemek yaparken mutfakta en çok ihtiyacımız olan temel malzemelerin başında geliyor. Bazen böreğin üstünü süslemek, hamur yapmak ya da köfte harcına katmak için yumurtanın sarısını beyazından ayırmamız ve ikisini ayrı ayrı kullanmamız gerekebiliyor. Yumurtanın sarısını ayırmak sizin için zor geliyorsa üzülmeyin. Ev gereçleri mağazalarında bulabileceğiniz bu yumurta sarısı ayırıcının fiyatı da oldukça uygun.

4) Soğan, Patates, Sarımsak Torbaları 

ilginc-mutfak-urunleri-4

Duvar askı aparatı ile soğan, sarımsak ve patatesleri ayrı ayrı saklamak için kullanabileceğiniz, pratik bir kullanım sunan bu pratik torbalar, mutfak duvarında kullanabileceğiniz şık bir aparat.

5)Küp Doğrayıcı 

ilginc-mutfak-urunleri-5

Sebze ve meyveleri küp küp doğramak ama bunu tek tek uğraşmadan yapmak isteyenler için tüm sebzeleri aynı ölçüde doğrayarak bir önerimiz var; tel doğrayıcı.

6) Limon Spreyi

ilginc-mutfak-urunleri-6

Salatayı lezzetlendirmek için üzerinde limon gezdirirken ölçüyü fazla kaçıranlardansanız, bu sprey aparatını kullanabilirsiniz. Limonun üzerine takarak kullanabileceğiniz bu ürün, salata ve yemek yaparken hayatınızı kolaylaştıracak.

7) Yumurta Zamanlayıcı 

ilginc-mutfak-urunleri-7

Katı mı kayısı mı yoksa sıvı mı? Yumurtayı nasıl seviyorsunuz? Nasıl istediğinizi seçtikten sonra yumurta o kıvama gelince uyarı veren ve yumurtayı dilediğiniz gibi yemenizi sağlayan bu yumurta zamanlayıcı, pazar kahvaltılarında yumurtaları kim nasıl seviyorsa öyle yemesini sağlayacak.

8) Cips ve Sos Kasesi 

ilginc-mutfak-urunleri-8

Cipsi sosu olmadan yiyemem diyenlerdenseniz bu kase tam size göre.

9) Sebze Dilimleyici 

ilginc-mutfak-urunleri-9

Salatalıkları, havuçları, patatesleri ya da domatesleri ince dilimler şeklinde doğramak istiyorsanız, tek tek uğraşmak yerine size pratik bir çözüm sunan bu dilimleyici aparatı tercih edebilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here