- Reklam -

Mutfak inşaatına girmek çoğu zaman gözümüzü korkutup cesaretimizi kırabilir. Kırılacak fayanslar, değişecek mutfak dolapları, yeni tezgahlar derken hem zaman hem de masraf açısından büyük bir yüke neden olabilir. Mutfakta yenilik yapmak için inşaat sesine ya da büyük harcamalara ihtiyacınız yok. Kendi çabaları ile yepyeni mutfaklar yaratan ev sahiplerinin size ilham verecek 14 mutfak değişimini öncesi ve sonrası fotoğrafları bu yazımızda…

mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari

Mutfak dolaplarını boyayarak mutfakta yepyeni bir görünüm yaratabileceğinizi söylesek? Biraz cesur olun ve boyamaktan korkmayın. Bahçeniz ya da balkonunuz varsa, boya kokusunu evin içine bulaştırmadan, dolap kapaklarını tek tek söküp dış mekanda boyayarak mutfağınızı yenileyebilirsiniz.

mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-2

Eskisinden çok farklı görünen bir mutfak için büyük bütçelere ihtiyacınız yok. Kahverengi mobilya boyası ve doğal taş tezgah satın alarak yepyeni bir mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-3

Eski binaların mutfaklarında sıkça karşımıza çıkan bu kahverengi mutfak dolaplarını yenisiyle değiştirmek yerine boyayarak yenilemeyi deneyebilirsiniz.

mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-4

Eski mutfak dolaplarından sıkıldıysanız ve beyaz mutfak dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız, yeni mutfak dolaplarına tonlarca para harcamak yerine, eski mutfak dolaplarınızı beyaz mobilya boyası ile birkaç kat boyayarak bu görünümü elde edebilirsiniz.

mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-5

Mavi ve beyaz mobilya boyası, ahşap bir tezgah, taş duvar görünümlü duvar kağıdı ve yeni ankastre ürünler alarak çok fazla para harcamadan mutfağınızda yepyeni ve lüks bir görünüm yaratabilirsiniz.

mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-6

Mutfakta içinizi açacak bir görünüm yaratmak istiyorsanız, eski mutfak dolaplarınızı beyaza boyayabilirsiniz. Son yılların mutfak dekorasyon trendleri arasında yerini alan beyaz mutfak dolapları için yenisini almak yerine, mobilya boyası ile aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-7

Yine mobilya boyası kullanarak yapabileceğiniz bir değişim. Eski tip kahverengi mutfak dolaplarınızdan sıkıldıysanız, açık renkli bir mutfak dekorasyonu için mutfak dolaplarını boyamayı tercih edebilirsiniz.

mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-8

Mutfak dekorasyonunda iki farklı rengin bir arada kullanılması son yıllarda oldukça moda. Eski tarzda, içinizi sıkan mutfak dolaplarınız varsa, onları boyayarak ve kulplarını modern kulplarla değiştirerek daha şık bir mutfak dekorasyonu yaratabilirsiniz.

mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-9

İki adet ahşap tabla ve beyaz renkli 2 adet komodin kullanarak kendinize modern ve tasarım bir mutfak dekorasyonu yaratabilirsiniz. Mutfağınızın görünümünden sıkıldıysanız ve yeni bir mutfak dolabı almak size pahalı görünüyorsa bu tarz fikirlerden de ilham alabilirsiniz. Ayrıca şu fotoğraflar da size ilham verebilir;

mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-10 mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-11 mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-12 mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-13 mutfak-oncesi-sonrasi-fotograflari-14

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here