- Reklam -

 

Bazı bölmeler o kadar önemli ve sağlam ki neredeyse iç bölme duvarlar gibidir. Siz de  bir bölme  duvar  oluşturmak için marangoz olmanıza  gerek yok. Herhangi bir  yerden satın alınan şık  ahşap bölmeleri  sizde yapabilirsiniz. Bunun  için bir çok malzemeler kullanabilirsiniz.  Bunlar tahta palet , pvc borular, plaklar, aklınıza gelebilecek  ve geri  dönüşümü  yapılabilen  malzemeleridir. Donanım için  tutkal  slikon çivi gibi  malzemeleri bir araya getirip  dekoratif  bir  bölme oluşturabilirsiniz.  Yukarıda ki görselde ki  gibi  tahta paletleri  bir araya getirerek  şık  bir bölme oluşturabilirsiniz. Bunun gibi  bölme yapımı fikirleri için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Halatlar ile Bölme

Bir iç dekorasyon için halatlardan yapılmış oda bölümeden daha iyi  ne olabilir? Yukarıdan aşağıya düzgün ve hizalı bir şekilde sarkan halatlar  sayesinde  güzel ve ofis dekorasyonuna ekstra puan  ekleyen şık bir oda bölmesi  oluşturulmuş olur.

Bu bölme güzel ve basit, anlaşılması kolay ve malzemeler gayet ucuz. Kalın halat, donanım(çivi,tutkal,çekiç vs…) gibi  gereksinimler zanaat/hobi mağazalarında mevcuttur. Ahşap düz sütun plakaları yere ve tavana monte edin, sonra da plakalar arasındaki halatları gererek sabitleyin.

Kitaplık ile Bölme

Sıradan dekor  malzemeleri  satan mağazalardan alabileceğiniz  kitaplıklar sayesinde  sizde bir  çok  amaçlı bir  oda bölmesi  elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kitaplığınızın montajı sırasında  bölünecek yere  yerleştirin montaj işlemlerine başlamanız  olacaktır  burada dikkat edilmesi gerek konulardan bağzısı  ise kitaplığın arka  kapak takılmaması  böylelikle transparan ve  bölme işlevi gören bir raflık ve  ya bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Oturma odası dekorasyonu da   önemli  etkenlerden bulunan kitaplık ile hem kitaplık hem de  oda bölmesi olarak kullanabileceksiniz. Böylelikle  bir taş  ile iki kuş vurmuş olursunuz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here