- Reklam -

Oturma odası dekorasyonu evin diğer yaşam alanları gibi oldukça önemli. Ailelerin genellikle birlikte vakit geçirmeyi tercih ettiği oda olan oturma odasında mobilya seçimi kadar renk seçimini de doğru yapmak gerekiyor. Genellikle küçük bir alan olan oturma odalarında koyu renkler tercih edip mekanı daha küçük ve boğucu göstermek yerine, mekanı daha büyük ve ferah gösterecek açık renkleri tercih etmenizi öneriyoruz. Oturma odasını dekore etmeye duvarlardan başlayın. Duvarlarda doğru rengi seçerek, mekana hem şık hem de ferah bir görünüm katabilirsiniz. Peki, oturma odasının duvarları ne renk olmalı? Oturma odasının duvarlarında hangi renkler tercih edilmeli?

Oturma odasının duvarları için boya seçimi yapmadan önce şu önerilerimizi dikkate almayı ihmal etmeyin;

  • Açık renkler mekanı daha ferah gösterir,
  • Limon sarısı, açık pembe, su yeşili gibi renkler size baharı ve yazı anımsatır, içinize enerji verir
  • Bir süre sonra sıkılacağınız bir renk yerine her zaman, her tarzda mobilya ile kullanabileceğiniz bir duvar rengi tercih edin.
  • İpek boya, mekanı şık ve kaliteli gösterir.
  • Gözünüzü yormayacak renkler, oturma odasında geçirdiğiniz zamanı daha huzurlu bir zaman dilimine dönüştürecek.
  • Beyaz gibi klasik renkler yerine; su yeşili, açık mavi, mercan rengi gibi tonları tercih edebilirsiniz.

Oturma odası duvar renkleri için hem trend hem de şık ve modern örnekler için fotoğraflarımıza göz atabilirsiniz;

oturma-odasinin-duvarlari-ne-renk-olmali

Açık yeşil tonlarındaki bu duvar rengi, oturma odası ve yatak odası için ideal bir seçim. Hem mekanı ferah gösteren hem de şık bir renk olan su yeşili, hemen her renkteki mobilyalarınıza uyum sağlayacak.

oturma-odasinin-duvarlari-ne-renk-olmali-2

Yeşil tonları dekorasyonda sıkça kullanılıyor. Yeşilin bu tonu, oturma odası duvar renkleri arasında yerini alıyor. Krem ya da bej tonlarında koltuk takımları ile modern ve şık bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

oturma-odasinin-duvarlari-ne-renk-olmali-3

Oturma odasının duvarlarında iki farklı rengin bir arada kullanılması son dönemde oldukça moda. Siz de ferah ve trend bir görünüm yaratmak istiyorsanız, oturma odası duvar renkleri için iki farklı rengi bir arada kullanmayı tercih edebilirsiniz. Şunlar da size fikir verebilir;

oturma-odasinin-duvarlari-ne-renk-olmali-4 oturma-odasinin-duvarlari-ne-renk-olmali-5 oturma-odasinin-duvarlari-ne-renk-olmali-6 oturma-odasinin-duvarlari-ne-renk-olmali-7 oturma-odasinin-duvarlari-ne-renk-olmali-8

oturma-odasinin-duvarlari-ne-renk-olmali-10

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here