- Reklam -

Perdeler ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından biridir. Odalarınızın tarzını yansıtan ve odanızın kullanım alanına göre seçilmiş perdeler bulunduğunuz alanın havasını değiştirecektir. Evinizin dekorasyonuna, mobilyalarınızın rengine göre seçme şansı olan perde çeşitleri ile odanıza uygun olan perdeyi seçerek alanınızda tatlı esintiler yaşatabilirsiniz.

Stor Perde

Stor perde, özel bir kumaşın bir mekanizmaya rulo şeklinde sarılarak oluşturulan ve yukarı aşağı çekilerek çalışmasını sağlayan bir sistemle oluşturulmuştur. Stor perdelerde birçok kumaş ve desen seçenekleri vardır. Temizliğinin diğer perde çeşitlerine göre çok daha kolay olması ve kullanımının rahat olması nedeni ile stor perdeler genellikle mutfaklarda ya da iş yerlerinde tercih edilir. Evinizin tarzına göre diğer alanlarda da rahatlıkla kullanabileceğiniz stor perdeler, arzu ettiğiniz kumaş ve desen seçimine göre evinizdeki modern şıklığın simgesi olacaktır.

Mutfakta stor perde
Mutfakta stor perde

İp Perde

İp perde genellikle dekoratif amaçlı kullanılan perde çeşitlerinden biridir. Transparan bir yapıda olan ip perdeler, ev dekorasyonunda çok tercih edilmemektedir ancak perde önüne dekoratif amaçlı takılarak kullanılmaktadır. İp perdelerin kullanım alanları genel olarak mağaza vitrinleri ve ofislerdir. İş yerlerine şık bir görünüm katmak isteyenler farklı renk seçenekleri ile ortamda zariflik yaratabilirler.

İp perde

Jaluzi Perde

Yatay şeritlerden oluşan jaluzi perde, alüminyum ve ahşap dokulu maddelerden üretilmektedir. İçeriden dışarıyı gösteren fakat dışarıdan içerinin görünmesini engelleyen özelliği sayesinde genellikle iş yerlerinde tercih edilmektedir. Kolay temizleme özelliği olan jaluzi perdeleri bir bez ile silmek yeterli olacaktır. Güneş ışınlarını önleyici özelliği sayesinde jaluzi perdeyi yatak odalarınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yatak odanızda jaluzi perde
Yatak odanızda jaluzi perde

Fon Perde

Perdelerinizin yanında dekoratif olarak kullanabileceğiniz fon perdeler odalarınızın dekorasyonunun tamamlayıcı parçası olacaktır. Fon perdeler farklı renk ve desen seçenekleri sayesinde odanız için en uygun olanı seçmenize olanak sağlayacaktır. Özellikle büyük odalar ve geniş pencereler için uygun olan fon perdeleri salonlarınızda rahatlıkla kullanarak ince bir şıklık yakalayabilirsiniz. Perde aksesuarları ile de farklılık yakalayabileceğiniz fon perdeyi iki yandan tutturarak modern ve estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Salonda fon perde
Salonda fon perde

Perde Aksesuarları

Odalarınıza özenle seçerek aldığınız perdelerinizi aksesuarlarla destekleyerek tarzınızı daha net yansıtabilirsiniz. Mıknatıslı perde bağlama tokaları, farklı stillerde yapılmış ya da evde kendi zevkinize göre tasarlayacağınız perde mandalları ile perdeniz için özgün dokunuşlar yaratabilirsiniz.

Perde aksesuar
Perde aksesuar

 

- Reklam -

3 Yorumlar

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here