- Reklam -

Herhangi bir dekoratör size söyleyeceği gibi, perdeler bir odayı oda yapan en önemli unsurdur. – ancak sadece doğru bir şekilde seçildiğinde. Pencere tipleri söz konusu olduğunda , bu renk ve kumaş, uzunluk ve astar meselesidir. Bu kadar çok kararsız hissetmek normal, bu yüzden seçeneklerimizi daraltmak ve eviniz için doğru perdelerin seçilmesi konusunda tavsiye almak için birkaç profesyonel fikirlerimiz sizlerle.

UZUNLUK VE ASTAR

Şerit ölçüsünü çıkarmadan önce, perdenin ne kadar yüksek olmasını istediğinize karar verin. Cunningham, “Pencerelerden daha yüksek perdelerin asılı olması odaya bir yükseklik hissi verecek,” diyor. Tasarımcılar genellikle perdelerin pencere çerçevesinin yaklaşık altı inç uzağında asılı kalmasına karşın, samimi bir görünüm için bazıları daha yükseğe çıkıyor.

Güneş ışığı zamanla kumaşları soluyacaktır. Söz konusu oda çok fazla ışık alırsa, daha hızlı solma eğilimi gösterdiği için parlak renklerden kaçınmak akıllıca olur.

Pencerenin üstünden (artı perdelerin asılacağı yükseklik) zemine kadar ölçün. Daha geleneksel bir görünüm için, zemine  tam yakın veya  hafif  salaş  görünme sahip olmasını istiyorsanız eğer  3 inç  gibi  uzunlukta bırakabilirsiniz.

Eğer perdeleri güneşi kapatmak için kullanmayı planlıyorsanız, pencere çerçevenizin etrafındaki bu ekstra perdeler de herhangi bir süzen ışığı engellemeye yardımcı olacaktır.

RAFSIZ VE ÖZEL PENCERE TEDAVİLERİ

Boyutları pencere boyutuna göre özelleştirebilir ve mükemmel şekilde takılan bir elbise gibi özel bir görünüm oluşturabilirsiniz. Özel perdeler ve paneller, farklı malzemeden ve farklı başlık stiline kadar sonsuz tasarım seçeneklerine sahiptir. Bununla birlikte, bu seçenekler sayesinde hazır perde panellerinden önemli bir fiyat farkı gelir.

perdeler doğru ve orantılı  seçildiğinde evinizi olduğundan daha ihtişamlı gösterecektir.Bu  nedenle perdelere harcanan miktarın düşünülmemesi  gerekmektedir.Perdelerde renklerin seçiminde çevre  ışığın  doğru kullanılımı dikkat edilmeli  ve  örneğin siyah evinizi olduğundan daha geniş  gösterir fakat daha  karanlık hale getirir bunun gibi  nitelikler göz  önünde bulundurarak seçimin yapılması  daha  sağlıklıdır.

Ev  dekorasyonunda perdede asıl önemli olan konu ise duvar ve perdelerin renk uyumudur bu konuda hassasiyetli yaklaşmak daha olumlu sonuçlar almanıza da yardımcı olacaktır.Evinize perde dekorları için sizleri  verdiğimiz  bu bilgiler diğer makaleler ile kombin ederek ev dekorasyonunuzu daha da geliştirebilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here