- Reklam -

Kola, su, gazoz, meyve suyu gibi içecekler bittikten sonra şişelerini hemen herkes gibi siz de çöpe mi atıyorsunuz? Kendin yap projeleri arasında pet şişeleri değerlendirmek isteyenler için de birçok farklı proje örneği var. Mutfakta, balkonda, banyoda ya da evin her odasında kullanabileceğiniz pet şişe geri dönüşüm projeleri arasında işinize yarayacak 7 öneriyi bu yazımızda bir araya getirdik…

1)Takı Organizeri 

pet-sise-degerlendirme-projeleri

Yeşil rengiyle dekoratif bir seçenek sunan gazoz şişelerini atmak yerine takı organizerine dönüştürebilirsiniz. Kendin yap projeleri arasında yer alan bu tasarım, pet şişe değerlendirmek için iyi bir fikir. Kaç katlı yapmak istediğinize göre; o sayıda şişenin tabanını kullanarak, ortalarından geçireceğiniz metal bir çubuk ile birkaç katlı bir takı standı elde edebilirsiniz.

2) Saklama Kabı 

pet-sise-degerlendirme-projeleri-2

Mutfak için satılan saklama kapları genellikle fahiş fiyatlar ile etiketleniyor. Onun yerine evde kendinize fermuarlı, rengarenk, dekoratif ve kullanışlı saklama kapları yapabilirsiniz. Üstelik oldukça ekonomik bir fiyata; ihtiyacınız olan iki şişenin taban kısmını kestikten sonra aralarına fermuar yapıştırmak.

3) Dekoratif Duvar Süsü 

pet-sise-degerlendirme-projeleri-3

Elinizdeki pet şişeleri dekoratif bir duvar süsü ve saksı tasarımına dönüştürmeye ne dersiniz? Ahşap parçalar, kare bir tahta, pet şişeler, çiçekler ve asmak için zincir kullanarak mutfakta kullanabileceğiniz dekoratif bir duvar süsü elde edebilirsiniz.

4) Masa Organizeri 

pet-sise-degerlendirme-projeleri-4

Çalışma masanızın üzerinde kullanacağınız bir masa organizatörüne ihtiyacınız varsa, mağazalara tonlarca para vermek yerine pet şişeleri değerlendirmeyi deneyebilirsiniz. Pet şişelerin taban kısmını kullanarak; tokalar, silgiler, ataçlar için dekoratif bir masa organizeri elde edebilirsiniz.

5) Balkon Saksıları 

pet-sise-degerlendirme-projeleri-5

Balkon dekorasyonunda kullanabileceğiniz dekoratif saksılar için pet şişe kendin yap projelerini tercih edebilirsiniz. Balkon ve bahçe duvarları için siz de böyle dekoratif bir görünüm yaratabilirsiniz.

6) Şık Bileklik 

pet-sise-degerlendirme-projeleri-6

Pet şişeler artık yalnızca ev dekorasyonunda değil, moda dünyasında da kullanılıyor. Üzerine yapıştıracağınız malzemeler ile şeffaf ve şık bir bileklik elde edebilirsiniz.

7) Puf 

pet-sise-degerlendirme-projeleri-7

Salon ya da oturma odanız için bir pufunuz yok mu? Kendin yap projesi ile pet şişeleri değerlendirmek için bu alternatifi değerlendirebilirsiniz. Hem dekoratif hem de ekonomik bir çözüm ile pet şişeden puf yapabilirsiniz. Üzerini nasıl bir kumaşla kaplayacağınız tamamen zevkinize kalmış.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here