- Reklam -

Doğaya atılan bazı eşyalar yeryüzünde aylarca hatta yıllarca kalır, yok olmaz ve insan sağlığını tehdit eden sorunlara yol açarlar. Plastik şişeler de doğada yıllarca kaybolmayan ve doğaya zarar veren ancak geri dönüşümü mümkün olan ürünlerdendir. Sizler de evlerinizdeki pet şişeleri çöpe atmadan geri dönüşüme kazandırabilirsiniz. Oldukça faydalı ve pratik dönüşümler ile doğaya ve çevrenize katkı sağlayacak çözümler üretebilirsiniz. O halde pet şişeleri biraz eğlenceli hale getirerek şaşırtıcı dönüşümler yapmaya var mısınız? Birbirinden farklı tasarımlarla hazırlanan kendin yap fikirlerinde pet şişeden neler yapılabilir haydi birlikte bakalım:

Pet Şişe İle Dekoratif Avize Yapma
Pet Şişe İle Dekoratif Avize Yapma

Pet Şişeden Neler Yapılabilir Örneklerinde Yaratıcı Saksı Fikirleri

İşe yaramaz gibi görünen pet şişelerinizi balkonlarınızı ve bahçenizi süsleyecek harika saksılara dönüştürebilirsiniz. Yapımı ise çok kolay. Plastik şişleri aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi ortasından kesiyorsunuz. Daha sonra süslemek için hasır ipleri kullanabilirsiniz. Pet şişenin dış kısmına yapıştırıcı sürerek hasır ipleri şişenize dolayın ardından biraz daha eğlenceli hale getirmek için minik ponponlar ile burun, göz şeklindeki boncuklar ile de gözler yapabilirsiniz. Pet şişeden neler yapılabilir örneklerinde sevimli mi sevimli yaratıcı saksı fikirlerini siz de evinizde tasarlayabilirsiniz.

Pet Şişelerden Saksı Yapım Fikirleri
Pet Şişelerden Saksı Yapım Fikirleri

Pet Şişelerden Depolama Yöntemi: Bakliyat Saklama Kabı

Biliyorum ki bakliyatlar için aldığınız saklama kapları bazen bütçenizi zorlayacak türden. Gelin biz bu konuyu çok daha ekonomik yollardan çözüme kavuşturalım. Pet şişeden neler yapılabilir fikirlerinde şişelerden bakliyat saklama kabı yapmaya ne dersiniz? Hem daha ekonomik hem de eğlenceli bir çalışmayla mutfağınızı keyifli bir hale getirebilirsiniz. Bunun için gerekli olan şey ise yalnızca iki adet pet şişe. Pet şişelerden biri saklama kabının kapağı görevini üstleneceği için kapak olacak şişeyi dibine yakın bir yerlerden kesmek gerekecektir. Diğer şişeye bakliyat koyduktan sonra ağzını kapatarak saklama kabı olarak kullanabilirsiniz. Saklama kabınızı daha sevimli bir hale getirmek istiyorsanız halat iplerle, renkli el işi kağıtlarıyla, sprey boya ya da ojelerle süsleme yapabilirsiniz.

Pet Şişeler İle Bakliyat Saklama Kabı Yapımı
Pet Şişeler İle Bakliyat Saklama Kabı Yapımı

Pet şişeleri dönüştürdük ama plastik kapaklardan bir şey olmaz mı diyorsanız o da mümkün. Birbirinden renkli tasarımlarla pet şişe kapaklarını yaratıcı çözümlerle sizler de değerlendirebilirsiniz. Aşağıdaki görsel sizler için ilham kaynağı olabilir😊

Pet Şişe Kapaklarından Dekoratif Tablo Yapımı
Pet Şişe Kapaklarından Dekoratif Tablo Yapımı
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here