- Reklam -

On bir ayın sultanı olan Ramazan Ayına yaklaştığımız şu günlerde, yavaş yavaş bu mübarek ay için hazırlıklar yapılmaya başlandı. Hazırlıklar denilince mutfak alışverişleri, erzak alımları bu hazırlıkların başında gelenlerdendir. Bizde, sizler için bu mübarek aya özel bir çok dekorasyon fikirleri paylaşacağız. Öncelik olarak, yapılan erzaklar için saklama alanlarından, bakliyatlar için kullanılan dekoratif cam kavanozlar ile başlayalım.

Cam kavanozlar yardımı ile bakliyatlarınızı muhafaza edebilirsiniz.

Mutfaktaki en önemli ve en dekoratif kullanım aksesuarlarından olan cam kavanozlar, yapacağınız tercih ile kişiliğinizi yansıttığınız ürün gruplarındandır. Göze hitap ettiği kadar sağlığa da hitap ediyor olmalı. Hava almıyor olması ve içerisindeki gıda ürünlerini uzun süreli, bozulmaya uğramadan saklıyor olması en önemli sağlık nitelikleri arasındadır. Önce sağlığa dikkat ettikten sonra zevkinize hitap eden tüm tasarımları kullanabilirsiniz.

En Sevdiğiniz Renkleri Kullanın

Bakliyatlarınız için cam kavanoz alacaksınız, en sevdiğiniz renkleri tercih edebilirisiniz. Örneğin; açık renk bir mutfağa sahipsiniz ve pembe de en sevdiğiniz renk. O zaman cam kavanozu, pembe detaylara sahip kavanozlardan seçerek hem zevkinizi uyandırırken hem de dekoratif bir hava yakalayabilirsiniz.

Renkli detaylı kavanozlar ile mutfağınızı renklendirin.

Sadeliği Yaşam Stili Yapanlar

Dekorasyon ya dekoratif ürünler denildiğinde en sade tasarımları tercih ediyor iseniz cam kavanozlar tam size göre. Ham madde ürünlerinin en yalın hali olan cam, sadelikte en mükemmel üründür. Hiçbir detayı olmayan, kapağı bile camdan yapılmış olan cam kavanozlar bakliyatlarınız için doğru tercih olabilir.

Sade cam kavanozlar ile şıklığı yakalayın.

Mutfağınızı Renklendirin

Çok renkli bir kişiliğe sahip ve bu renkli kişiliğinizi dekorasyona yansıtan biriyseniz, mutfağınızda da bu renkli kişiliğinizi yaşatabilirsiniz. En sevdiğiniz farklı renkleri, kavanozlarınızda kullanarak, farklı renkleri de bir arada kombinleyerek bakliyat kavanozlarınızı da renklendirebilirsiniz.

Farklı renkli cam kavanozları birlikte kombinleyerek kullanabilirsiniz.

Farklı Tasarımlar

Geniş mutfaklara sahip ve farklı tasarım ürünlerine düşkünler için çok iyi fikir olan musluklu cam kavanozlar. Duvara monte edilen bu ince uzun kavanozlar ile içerisine koyacağınız bakliyatlara, kavanozun ağzındaki musluk yardımı ile istediğiniz ölçüde bakliyatı alabilirsiniz. Hem şık bir hava yaratan bu musluklu kavanozlar hem de kullanılabilirliği ile oldukça tercih edilen ürünler arasındadır.

Musluklu cam kavanozlar ile farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Kavanoz Takımları

Her üründe ya da her aksesuarda takım olan tasarımlardan vazgeçemeyenlerin tercihi kavanoz takımları. “ Kavanozlarımı nasıl ve ne ile kombinleyebilirim, mutfağımda nereye koyabilirim ? “ soruları kafanızı kurcalıyorsa, takım olarak satılan kavanozları tercih ederek bu sorulardan kurtulabilirsiniz. Bu kavanoz takımlarının kendi ayaklı rafları sayesinde bakliyatlarınızı dileğiniz yerde rahatlıkça muhafaza edebilirsiniz.

Kavanoz takımları ile alandan tasarruf edebilirsiniz.

Eğlenceli Kavanozlar

Çabuk sıkılanların ve mutfağında eğlenerek zaman geçirmek isteyenler için tasarlanan, boyalı cam kavanozlar. Dış yüzeyleri mat boyalar ile boyanmış olan bu kavanozları, tebeşirler yardımı ile üzerine dilediğiniz yazıkları yazabilir hatta istediğiniz figür veya resimleri çizebilirsiniz. Böylelikle hem bakliyatlarınızı güvenle saklarken hem de mutfağınızı eğlenceli bir yere dönüştürebilirsiniz.

Üzerine yazı yazılabilen kavanozlar ile eğlenceli mutfaklar yaratabilirsiniz.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here