- Reklam -

Ev dekorasyonunda tarzını yansıtmak, renkli ruh halini dekorasyon trendleri ile buluşturmak ve evde renkli bir görünüm yaratmak isteyenler için renkli ev dekorasyonu önerileri bu yazımızda. Salon, yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo, balkon ve evin tüm alanları için örnekleri  bir araya getirdik…

renkli-ev-dekorasyonu

Tek renkli koltuklarınızı renklendirmeye ihtiyacınız varsa, minderlerin kılıflarını değiştirebilir ya da koltuklarınızın üzerinde renkli ve desenli yastıklar kullanabilirsiniz. Ayrıca duvarda, zeminde ve kullanacağınız aksesuarlarda renkli seçimler yaparak salon dekorasyonunda renkli bir tarz, canlı bir görünüm yaratabilirsiniz.

renkli-ev-dekorasyonu-2

Oturma odanızda daha renkli bir tarz yaratmak istiyorsanız, duvarlarda renkli ve eğlenceli tablolar kullanabilirsiniz. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi mavi, sarı ve pembe tonlarının hakim olduğu bu tablolar, salon ve oturma odası dekorasyonunu renklendirmek için doğru seçimler.

renkli-ev-dekorasyonu-3

Pembe koltuk takımlarınız varsa ve oturma odanızda daha renkli bir görünüm yaratmak istiyorsanız, berjer ve tekli koltuk seçimlerinde farklı renk ve desende renkli parçalar kullanarak mekanın dekorasyonunda renkli ve canlı bir tarz yaratabilirsiniz.

renkli-ev-dekorasyonu-4

Mobilya seçiminin yanı sıra, renkli ev dekorasyonu yaratmak için duvar renkleri, halı ve perde seçimleri de oldukça önemli. Yeşil tonlarında bir halı ve yine yeşilin farklı bir tonunu duvarlarda ve perdelerde kullanarak sarı, mor, pembe tonlarındaki koltuk ve mobilya takımlarınızı tamamlayabilirsiniz.

renkli-ev-dekorasyonu-5

Yatak odanızda renkli bir dekorasyon yaratmak mı istiyorsunuz? O halde aksesuarların gücünden yararlanabilirsiniz. Dekoratif, farklı boyutlarda renkli tablolar kullanarak duvarları ve renkli çiçekler ile çalışma ve makyaj masanızın üstünü renklendirin. Ayrıca odanızdaki sandalye ya da pufun minder kılıfını da değiştirerek daha canlı renkte seçimler yaparak renkli yatak odası dekorasyonu yaratabilirsiniz.

renkli-ev-dekorasyonu-6

Oturma odanız aynı zamanda rahat bir kitap okuma köşesi mi? O halde pencere kenarında rahat bir sedir ve sedirin her iki tarafını süsleyen kitaplık sizin odanız için de doğru bir seçim olacak. Oturma odasının dekorasyonunu renklendirmek istiyorsanız; fotoğraftaki gibi apliklerin altın renkli ve dekoratif tablolar kullanabilir, sedirin üzerini dekoratif ve renkli minderler ile süsleyerek renkli bir hava yaratabilirsiniz. Bu tarz koltuk minderleri, oturma odanızda otantik bir hava sağlayacak.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here