- Reklam -

Evinde fazladan alanı bulunanlar için boşta kalan odayı değerlendirmek için en iyi alternatiflerden biri giyinme odalarıdır. Özellikle kadınlar için kıyafet, ayakkabı ve aksesuarlarını derli toplu bir şekilde depolama seçeneği sunan giyinme odalarında dolap seçimi ve depolama çözümleri oldukça önemlidir. Nasıl bir alan dekore edeceğinizi ve neler kullanacağınızı bilemiyorsanız, size ilham verecek şık ve kullanışlı giyinme odası fikirleri bu yazımızda…

giyinme-odasi-fikirleri

Giyinme odalarında genellikle açık dolaplar tercih ediliyor. Böylece kıyafet seçimi yaparken bütün alternatifler gözünüzün önünde olmuş oluyor. Açık dolap çözümleri için IKEA mağazalarında uygun fiyatlı seçenekler bulabilirsiniz.

giyinme-odasi-fikirleri-2

Giyinme odanızda, portatif ve ayaklı askılar tercih edebilirsiniz. Böylece en çok giydiğiniz ve en sevdiğiniz kıyafetleri asabileceğiniz portatif bir askı, giyinme odası dekorasyonu için kullanabileceğiniz depolama seçeneklerinden. Ayrıca ayakkabılarınız ve aksesuarlarınız için de bu tarz depolama çözümleri ile hem toplu bir görünüm yaratacak hem de şık bir giyinme odası dekore etmiş olacaksınız.

giyinme-odasi-fikirleri-3

Giyinme odanızda bir boy aynası kullanmayı ihmal etmeyin. Böylece denediğiniz kıyafetlerin üzerinizde nasıl durduğunu, yaptığınız kombinlerin yakışıp yakışmadığını kontrol etmek için başka odalara geçmenize gerek olmayacak.

giyinme-odasi-fikirleri-4

Giyinme odanızda dekoratif bir dolap kullanarak çantalarınızı ayrı ayrı depolayabilirsiniz. Ayrıca giyinme odanızda aksesuarlarınızın üzerinizde nasıl durduğunu görmek için aynalı ve çekmeceli bir masa kullanabilirsiniz. Böylece çekmecelere aksesuar koymak için de fazladan depolama alanınız olacak.

giyinme-odasi-fikirleri-5

Açık bir dolap fikri size sıcak gelmiyorsa, sürgülü kapaklı dolapları da giyinme odanız için tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir dolaptan karşılıklı iki adet, giyinme odası için iyi bir seçenek.

giyinme-odasi-fikirleri-6

Giyinme odanızda askı ve rafların bir arada olduğu bir dolap tercih ederek, günlük kıyafetlerinizi katlamak için de alan yaratmalısınız. Böyle bir açık dolap fikrinde, aynalı kapaklar kullanarak da doğru bir seçim yapmış olacaksınız.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here