- Reklam -

Yatak odası, en özel ve en önemli alanlardan biridir. Bizler günün tüm yorgunluğunu, stresini yatak odasında uyuyarak ve dinlenerek atarız. Bu nedenle yatak odası dekoru kişiliğinizin yansıması olmalıdır. Sıkıcı, bunaltıcı dekorlar yerine ferah ve odaya girdiğinizde içinizi huzur kaplayacak tasarımlar olmalıdır. Genellikle yatak odası mobilyaları hep takım olarak satılır ve alınır. Bu nedenle yatak başlıklarını seçme şansınız olmaz. Yatak odası dekorasyonunda da başlık ana unsurlardan biridir. Odaya girildiğinde göze ilk çarpan unsur budur. Sıradan, sıkıcı yatak başlığı yerine sıra dışı, farklı ve sizi yansıtan yatak başlığı odanızın tüm havasını değiştirecektir. Bugünkü yazımızda sizler için 6 farklı yatak başlığı fikirlerini paylaşacağız.

1.Kitap Kurdu Olanların Tarzı

Kitapsız yatak odası düşünemeyenler, kitap okumadan uyamayanlar için mükemmel bir tasarım, kitaptan yatak başlığı. Oldukça farklı olan bu tasarım yatak odasından kitap eksik etmeyenler için birebir. Kitaptan yatak başlığı, kişiliğinizi yansıtacağı gibi odaya girdiğinizde de huzur verecektir.

Kitaplardan yatak başlığı ile fark yaratın.

2. Vintage Tarzı Ahşap Panjurlar

Geçmiş zamanın izlerini dekorasyon unsuru seçenler için “ işte bu “ dedirtecek bir tasarım eski ahşap panjurlardan yatak başlığı. Bu yatak başlığı adeta yeni bir dünyaya açılan pencere havası yaratırken, verdiği vintage görünüm ile güçlü bir yatak odası dekoruna sahip olmanızı sağlayacak.

Ahşap panjurların vintage tarzı ile dekoru güçlendirin.

3. Asimetrik Çizgiler

Hayatının her noktasında aykırı ve farklı detayları barındırmayı tercih ediyorsanız bu tasarım tam size. Oldukça sıra dışı olan bu yatak başlığı odanıza bambaşka bir hava katacak. Hem farklı hem de eğlenceli bir tasarım olurken aynı zamanda da kişiliğinizin en güzel yansıması olacaktır.

Asimetrik çizgiler ile farklı dekor elde edin.

4. Giyinme Paravanları

Eski zaman ev dekorasyonlarında sıkça rastladığımız bu giyinme paravanları, artık yatak başlıkları olarak evlere tekrar geri dönüyor. Hem farklı bir tasarım yaratırken hem de nostaljik bir oda yaratmanızı sağlayacak.

Eski ile yeniyi modernliğin.

5. Tablo Yatak Başlığı

Çok sevdiğiniz, bakmaya doyamadığınız bir tabloyu yatağınızın başlığı olarak kullanarak her daim o tabloyu görerek uyanabilirsiniz. Sevdiğiniz bir yerin tablosu olursa gözünüzü her açtığınızda sanki oradaymış hissini yakalayabilir ya da sevdiklerinizle birlikte olduğunuz bir resmin tablosunu kullanırsanız her daim sevdiklerinizle birlikteymişsiniz gibi hissedebilirsiniz.

Tablo başlıklar ile fark yaratın.

6. Ahşap Aşkı

Ahşap size de rahatlık ve içinize huzur dolduruyorsa bu tasarım tam size göre. Ahşap mobilyalar değil de, doğada ham olarak bulunan doğal ahşap desenlerinin derinliğinde kaybolmayı seviyorsanız bu tasarıma hemen sahip olun. Ahşap paneller ile çok kolay sahip olabileceğiniz bu başlıklara hayran kalacaksınız. Üstelik, sizler için yapmış olduğumuz araştırma sırasında bu panellerin en iyi adresini araştırdık;  https://stonepanel.com.tr/urunler/ahsap-duvar-panelleri/

Ahşabın verdiği huzuru yansıtın.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here