- Reklam -

Stüdyo dairleri  her ne kadar kullanışsız gibi gözükse de aslında doğru bir minimalist tasarım ve dekorasyon ile kullanışlı hale gelebilir.  Stüdyo daire dekorasyonlarında tercih edilmesi gereken yaşam stillerinden biri olan minimalist tasarımlar mütevazilik ve nitelik ili alana kullanımı olarak diğer tasarımlardan üstündür. Odasız ev dekorasyonların da mobilya tercihi dekorasyon düzeni kadar önemlidir. Bunun için Ufak ev için mobilya önerileri adlı makalemize bakabilirsiniz.   Makalemize başlamadan önce sizlere ufak bilgilendirme yapmak isterim bunlar bu makalede anlatılanlar sadece stüdyo dairler için değildir. Bütün mekanlarda minimalist dekorasyon ve tasarımlar kullanılabilir. Minimalist nedir? diye soracak olursanız kısaca size özetleyelim.

minimalist siyah merdiven tasarımı

Wikipedia’ya göre “Minimalizm, modern sanat ve müzikte, kökeni 1960’lara giden, sadelik ve nesnelliği ön plana çıkaran bir akımdır. ABC sanatı, minimal sanat gibi tabirlerle de anılır.” Minimalistlik tercih edilen yaşam sitili olduğu için sadece dekorasyonlarda değil birçok alanlarda kullanılabilir.  Kısacası bu yazıda minimal düzeyde de ve ihtiyaç duyulan mobilyalar dışında hiç bir eşyanın yer almayacağı ama bir o kadarda estetik ve tasarım olarak güzel duracak örnek minimalist ufak ev dekorasyonu ve tasarımlarını sizlere sunacağız.

Katlanabilir mobilyalar ile Stüdyo daire dekorasyonu.

 

Katnabilir mobilyalar özelikle stüdyo daireler ve ufak mekanlar için oldukça kullanışlı olan mobilya türleridir. Bu tarz mobilyaların en büyük avantajları ise yer alanından tassaruf etmesi ve dileğiniz de yatak veya koltuk olarak kullanabilmeniz. Katlanabilir mobilyalar hakkında daha fazla bilgi için “Katlanabilir Kompakt Mobilyalar” adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Asma yatak ile Evinizi daha sevimli gösterin.

 

Stüdyo dairenizde yeterince tavan yüksekliğiniz var ise tam size göre bir tasarım olacaktır. Tabanın alandan tassaruf etmek için harika yöntem olan asma yataklar dekorasyon ve tasarım yönünden de oldukça çarpıcı durmaktadır. Yukarıdaki görselde ki gibi her bir alan değerlendirilerek kullanışlı bir alan oluşturulmuş. Sizde buna benzer bir dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Oda bölmesi oluşturmak.

Oda bölmesi tasarımları ve dekorasyonları

Stüdyo dekorasyonların da en kolay dekorasyonlardan biri olan bu yöntem ile yatak odanızı ve oturma odanızı ayırıp ayrı mekanlar oluşturabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan her mobilya mağazaların da bulunabilen çift taraflı raflar olacaktır. Bu fikir size pek ilham vermediyse daha fazlası için “Oda bölmesi dekorasyonları” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here