Tavan kaplama, tavan dekorasyonu, tavan tasarım fikirleri, Tavan nasıl dekore edilir? Tavan tasarımları, Tavan dekorasyon önerileri, Duvar kaplama, Tavan dekorasyonu nasıl olmalı?

- Reklam -

Herkesin gözünden kaçırdığı veya gözardı ettiği bir detay olay tavan dekorasyonudur. Bundan dolayı dekorasyon da büyük bir eksiklik söz konusu olur. Eğer, karar verdiyseniz ve tavan dekorasyonu  yapmak için kolları sıvamaya hazır iseniz bu yazıda sizlere yardımcı  olacak ufak ipuçları bulunmaktadır. İlk  olarak nereden başlayacağınızı karar vermeniz gerekir. Tavsiyemiz ilk başta hasarlı olan tavanın tamirini sağlamaktır. Böylelikle doğru tespit ve doğru bir tasarım seçimi için karar verme süreciniz hızlandırır. Peki, hasarlar giderildi ve gerek bütün tamiratlar yapıldı fakat ne yapacağınız hakkında karar veremediniz. Bunun için ilk başta dekorasyon tarzınızın ne yönde ve nasıl bir tarza sahip olduğunuzu analiz etmeniz gerekir. Eğer düz ve sade bir dekorasyona sahip iseniz tasarımda sadelik kullanmak esas olmalıdır. Eğer bu konu da kendinizi biraz yetersiz hissediyorsanız bu makale size ilaç gibi gelecektir. İşte tavan dekorasyon fikirleri ile ilgili listemiz…

1- Canlı Renk Tonları

Canlı bir duvar rengine sahip iseniz tavan rengini de canlı renk tonları kullanabilirsiniz. Yukarıda ki  görselde olduğu gibi duvarda kullanılan mor renkler ile tavanda bulunan  sarı renklerin birbirini tamamladığını görebilirsiniz.  Bunun gibi eğer canlı renkler kullanıyor iseniz  sade renkler kullanarak tavan dekorasyonunuzu fazla zahmete girmeksizin  oluşturabilirsiniz. İllaki sade tavan boyaması için duvar renginizin açık renkli olması gerekmez belirli dekorasyon tipleri  ile de gayet uyumludur.

Siyah beyaz boya tiplerinde kullanılabilir. Tıpkı yukarıda ki görsel de olduğu gibi…   Tavan rengini duvar ve eşyalarınızın rengine uygun olup olmadığını iyi değerlendirip seçiminizi doğru yapmak oldukça önemlidir. Seçim yapıldıktan sonra ise yapılacaklar listesi oluşturup gerekli malzemeleri tedarik edip işe koyulabilirsiniz.

2- Tavan Kaplama ve Tavan Panelleri Kullanımı

Eğer dekorasyon tarzınız sadelikten uzak ve gelişmiş bir tasarımınız var ise sizin de tavan dekorasyonun da gelişmiş seçenekler kullanılması gerekmektedir. Duvar kaplama ve tavan kaplama da panel kullanımı dekorasyona büyük etki edecektir. Dekorasyonu daha çekici kılmak için duvar panellerine başvurmak seçeneklerinizden en makul gözükenlerden bir tanesidir. Tavan dekorasyonun da seçim önemlidir bunlar tavanın taş, beton, ahşap, tuğla ve karo gibi seçeneklerin değerlendirilmesi ve göz önünde bulundurulması tasarımı bir o kadar daha cazip kılar.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here