- Reklam -

Banyolar evlerin en özel alanlarından biridir. Rahatlık ve temizliğin simgesi olan banyoların dekorasyonu da bu simgeyi yansıtmalıdır. Banyonun bakımlı ve güzel olması evinizin tüm havasını değiştirecektir. Tüm ev aksesuarlarının önemli olduğu kadar banyo aksesuarları da bir o kadar önemlidir. Banyo dekorasyonun son aşamasını banyo setleri oluşturur. Banyo setleri; çöp kovası, klozet fırçası, sıvı sabunluk, katı sabunluk ve diş fırçalık gibi parçalardan oluşan beşli set olarak satılır. Bazen de bu beşli sete diş macunluk ve pamukluk eklenerek yedili olarak da satılabilmektedir.

Banyo dekorasyonunun en önemli parçaları banyo setleri.

Piyasada bir çok çeşit banyo seti mevcuttur. Bu nedenle hangisini tercih etmek gerektiği ile ilgili bir türlü karar verilemez. Bunları tek tek alıp kombinlemek hem zor hem maliyetli hem de zaman kaybı oluşturur. Bu noktada da imdadınıza banyo setleri yetişiyor. Banyo setleri, parçaları tek tek arama zahmetini ortadan kaldırırken daha düşük maliyet sağlar.

Banyo setleri, birbirleri ile hem uyumlu hem de kullanışlıdır.

Uyumlu ve Şık

Banyo dekorasyonunun en son adımı banyo setleri olduğundan, seçim yapmak aslında çok daha kolaydır. Her tarza ve her zevke uygun tasarımları kolaylıkla bulabilirsiniz. Dikkat emeniz gereken nokta, setleri seçerken özellikle banyo fayanslarına uyumlu renk ve model seçilmesi banyonuzun çok daha hoş ve kaliteli görünmesini sağlamaktadır. Banyonuzun büyüklüğüne göre de seçimler yapmalısınız. Dar ve küçük alanlar için açık renkli ve küçük setleri tercih etmeniz gerekirken, geniş ve büyük alanlar için koyu renkli, büyük setleri tercih edebilirsiniz.

Banyo setleri banyonuzda şıklık oluşturur.

Tasarım Malzemesi

Banyolar nemli ortamlardan oluşmaktadır. Bu nedenle banyo setlerinizi seçerken yapıldığı malzemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Plastik, porselen, paslanmaz metal, seramik, akrilik ve poliresin gibi malzemelerden üretilmektedir. Söylediğimiz gibi banyolar nemli ortamlar olduğu için paslanmaz metalleri tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi halde banyo setleriniz kısa sürede paslanıp, sağlığınızı tehdit edebilir. Plastik ise sağlık açısından tehdit oluşturan ve hiçbir alanda kullanılmaması gereken bir malzeme olmasından kaynaklı ve banyo dekorasyonunu basit göstereceği için en az tercih edilen malzemedir.

Banyo setlerinin üretildiği malzeme dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Eğlenceli Tasarımlar Oluşturun

Banyonuzu sıradanlıktan çıkarmak, klasik banyo anlayışını değiştirmek istiyorsanız farklı tasarımları tercih edebilirsiniz. Örneğin, hayvan figürlerini kullanabilir, fosforlu ve rengarenk tasarımlı setleri tercih edebilirsiniz. Böylece çocuklar için sevilen bir mekan yaratırken, herkesi hayran bırakacak sıra dışı banyo tasarımına sahip olabilirsiniz.

 

Eğlenceli tasarımlar ile banyonuzu sıradanlıktan kurtarın.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here