Fayans Seçimi!

- Reklam -

Mutfak dekorasyonu denildiğinde öncelikle aklımıza tezgahlar, dolaplar ve ev aletleri gelir ancak asıl farkı, detayların yarattığını unutmamak gerekir ve işte o detayların başında; Tezgah arası fayanslar!

Birçok stil ve boyutta fayans arasından seçim yapılırken dayanıklılığa, estetiğe ve iç mekanla olan uyuma dikkat edilmelidir.  

Ne Siyah Ne Beyaz; Gri Rengin Zerafeti

Mobilyalar için gri renk genellikle soğuk olarak adlandırılır, ama özellikle mutfakta, gri rengin tartışılmaz bir şıklık yarattığı göz önünde bulundurulmalıdır. Gri tezgah arası fayanslar, paslanmaz çelik aletler ile zarif bir uyum yakalar. Ayrıca açık gri, antrasit, koyu gri gibi birçok farklı renk tonunda ve farklı birçok materyalde alternatifiniz olduğunu unutmayın!  

gritezgaharasifayanmodellerimodern gritezgaharasifayansmodelornekleri

Göz Alıcı Tezgah Arası Fayanslar; Mozaik

Mozaik mutfak fayanslarının her zaman moda olduğunu söyleyebiliriz. Mutfağımıza bireysellik ve yaratıcılık katması açısından klasik mozaik fayanslardan kaçıp yenilikçi, tasarım mozaik fayans modellerine bakmaya ne dersiniz? 

tezgaharasifayansmodellerimozaikfarklimozaiktezgaharasifayansmodelleri

Koyu Tonlarda Mutfak Kurmak Sandığınız Kadar Zor Değil!

Mutfağınız için koyu tonları seçtiyseniz, İki ila dört farklı renkteki mozaik fayanslarla bir kontrast yaratabilirsiniz. Karamsar olmasından korkmayın. Seçtiğiniz renklerle ve dekoratif ışık sistemleriyle mutfağınızı aydınlatın.

koyurenklitezgaharasifayansmodeli koyurenklitezgaharasifayansornekleri

Mutfağınızdaki Akdeniz Esintisini hissedin;

Samimi, sıcak Akdeniz ruhunu mutfağında kim hissetmek istemez ki?

Açık renk, mavi desenli fayanslarınızla rustik tezgahlarınızı birleştirerek mutfağınızda bir Akdeniz havasını yakalayabilirsiniz. 

akdenizstilitezgaharasifayansmodelleri akdenizstilitezgaharasimutfakfayansi

Doğa stili; Ahşap Fayans Seçimi

İç mekanlarda ahşap tercihinin, stres düzeyini azaltma yönünde etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Tezgah arasında sıvıya dayanıklı ahşap fayanslar kullanmaktan çekinmeyip mutfağınızda sağlıklı, hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. 

ahsaptezgaharasifayansmodelleri

Renkli Fayans seçimi ile, eğlenceli mutfaklarda yemek yapın! 

Tezgah aralarında parlak renk seçimi, iyi bir ruh hali yaratır ve çarpıcıdır. Daire küçük veya büyük olsun eğlenceli bir renk, odayı kolaylıkla yenileyebilir. Örneğin, mutfaklar için yeşil duvar fayansları, göz alıcı olarak kabul edilir ve doğayı anımsatır. Ayrıca renklerin insanlar üzerindeki psikolojik etkilerini göz önünde bulundurmak etkili olabilir!

Daha dramatik bir etki için, mutfak tezgahlarının arasına kırmızı fayanslar yerleştirebilirsiniz. Modern veya minimalist tarzda mutfaklarla güzel uyum sağlarlar.

sarirenklitezgaharasifayansonerileri yesilrenklitezgaharasifayansmodelleri

Mutfak için ”Patchwork” Duvar Karoları ile Vintage Tarzını Yakalayın! 

Patchwork karoları seçerken, dikkatli olmanız ve renkleri  şekilde seçerken hasas davranmanız gerekir. Renklerin doğru bir kombinasyonda olduğundan emin olmalısınız. ve size tavsiyemiz eğer patchwork duvar karoları kullanacaksanız, mutfağınızın tek renkli olmasına özen gösterin aksi takdirde göz yorucu bir görüntü elde edebilirsiniz. 

tezgaharasifayansmodelleripatchwork tezgaharasifayansmodelpatchwork

Mutfakta Retro Rüzgarı; Metro Fayanslar 

Amerikan filmlerindeki eski tip mutfaklara hayranlıkla bakıyorsanız, kendi mutfağınızı da kolaylıkla böyle bir tarzda kurabilirsiniz. Yeşil, mavi, pembe veya sarı gibi pastel renklerde seçtiğiniz dolaplarınızı beyaz metro fayansları ile kombine ederseniz mükemmel bir retro mutfak oluşturmak için en büyük adımınızı atmış olacaksınız… 

metromodeltezgaharasifayans retrostiltezgaharasifayansmodelleri

Klasikten Kaçış; Cam Plakalar ve Mozaik Fayans Seçimi

Günümüzün en popüler fayans seçimlerinden olan cam plakalar ve mozaikler, birçok renk alternatifi ile mutfaklarımızda çok şık görüntüler oluşturuyor. Karar vermeden önce onlara da göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. 

camstilitezgaharasifayanmodelornegi

Bu yazımızda sizlere tezgah arası fayans modelleri ile ilgili örnekleri sunmaya ve öneriler vermeye çalıştık. Umarız sizlerde kendi mutfağınızı dizayn ederken faydalanabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here