- Reklam -

Değiştir & dönüştür fikirlerine bir yenisi daha eklendi. Biten tuvalet kâğıdı rulolarınızı bundan sonra atmayacaksanız. Bu ruloları eğlenceli ve kullanışlı hale getirmek artık mümkün. Yalnızca el becerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak işe yaramaz boş tuvalet kağıdı rulolarından muhteşem objeler yaratmaya ne dersiniz? Ruloları ister birer hediye paketine dönüştürün, isterseniz çocuklarınız için sevimli kuklalar yapın, dilerseniz çalışma masanızın üzerine özgün ve eğlenceli tasarımlarda kalemlik yapın, isterseniz de dekoratif aynanızı tamamlayacak duvar süsü olarak kullanın. Ve daha nice eğlenceli objeleri hayal gücünüzü katarak tuvalet kağıdı rulosundan yapabilirsiniz. Nasıl dediğinizi duyar gibiyim. O halde haydi hep beraber tuvalet kağıdı rulosu ile yapılabilecek ilgi çekici fikirleri inceleyelim.

Tuvalet Kağıdı Rulosu İle Eğlenceli Kukla Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosu İle Eğlenceli Kukla Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Minik Bir Hediye Paketi

Arkadaşınıza doğum günü hediyesi olarak takı almış ve hediye paketi yaptırmayı unutmuş olabilirsiniz. Dert etmeyin. Çünkü ona tuvalet kağıdı rulosu ile yapılabilecek ilgi çekici fikirlerden kendi ellerinizle sevimli bir hediye paketi yapabilirsiniz. Üstelik yapımı çok ama çok kolay. Ruloyu hafifçe bastırıyorsunuz daha sonra hediyenizi içine koyarak düzgünce kapatacaksınız. Kapattığınız alanları bantlamanızda fayda var. Daha sonra hediye paketinizi dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İster boyayarak isterseniz de kağıt rafyalar ile. Aşağıdaki görselde İKEA’ dan alınmış kağıt rafya ile süsleme yapılmış.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Hediye Paketi Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Hediye Paketi Yapımı

Çocukların Hayal Dünyasını Geliştirecek Sevimli Oyuncaklar

Çocuklarınızın el becerilerini ve hayal dünyalarını geliştirmek istiyorsanız evde yaptığınız el işi aktivitelerinin arasına bunu da ekleyebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu ile yapılabilecek ilgi çekici fikirlerden harika bir bowling seti. İhtiyacınız olan şeyler ise 10 adet tuvalet kağıdı rulosu, makas, boya, renkli el işi kağıtları. Yapımı ise eğlenceli olduğu kadar da keyif verici. Ruloları boyuyorsunuz ve ardından numaralandırıyorsunuz. Boyadığımız ruloların üzerine renkli el işi kağıtları ile süsleme yapabilirsiniz. Daha sonra bir başka tuvalet kağıdı rulosundan kestiğiniz çemberlerden minik bowling topu yapıyorsunuz. Çocuklarınızla eğlenerek yapabileceğiniz aktivitelerin arasına eklemeyi unutmayın derim:)

 

 

Tuvalet Kağıdı Rulosu İle Yapılabilecek İlgi Çekici Fikirlerden Tarzınızı Yansıtacak Kalemlikler

İster kendi çalışma masanız için isterseniz de çocuklarınız için tuvalet kağıdı rulosu ile yapılabilecek ilgi çekici fikirlerden kalemlik yapımı kesinlikle çok eğlenceli ve çok kolay. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler ise; 3 adet tuvalet kağıdı rulosu, farklı renk ve desenlerde el işi kağıdı, makas ve yapıştırıcı. Yapım aşamasında ise; tuvalet kağıdı rulolarını almış olduğunuz el işi kağıtları ile kaplıyorsunuz daha sonra ruloların altını herhangi bir fon kartonu ile kapatabilirsiniz. Bu karton, koliden kestiğiniz bir karton parçası da olabilir. Evet kalemliğiniz neredeyse hazır. Detaylı anlatım için aşağıdaki görsel sizlere ilham kaynağı olacaktır. Yeni ve özgün stillerle oluşturduğunuz kalemliğinizi güle güle kullanın 🙂

 

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kalemlik Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kalemlik Yapımı

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here