- Reklam -

Ufak bahçeniz var ve mükemmel yeşil alan yaratmanıza ilham verecek küçük bir bahçe tasarım fikirleri mi arıyorsunuz? Eğer şirin ufak bir bahçeniz varsa,  büyük bahçelere benzer fikirleri keşfederek ufak bahçe tasarımı oluşturabilirsiniz.

Hatalarınızı bulmak ve bahçenizin  güzelliğini ortaya çıkaracak ufak ipuçları sayesinde  sizlerde bahçenizi oldukça çarpıcı tasarımlara sahip olabilirsiniz. Ufak bahçe tasarımlarında  önemli olan püf noktaları  derleyip  sizleri  bu yazıda aktaracağız…

Yapılacaklar Listesi Oluşturun

küçük bahçe fikirleri kılavuzu

Evinizin veya günlük hayatınızın herhangi bir yönü gibi, çarpıcı küçük bahçe fikirlerini gerçekleştirme sürecinde size rehberlik etmek için öncelikle kendinize güvenin. Düzenlemek zorunda olduğunuz alanı taze zihin ve gözlerle düşünün ve daha sonra basitleştirin ve planlayın.

Dış mekanınızı ele almak zor olsa da, en çok değiştiğini görmek istediğiniz temel unsurları daraltmak zor olabilir. İlk olarak gözünüze asimetrik ve çirkin görünen bölgeyi  belirleyin daha sonra yapılacaklar  listesi  olarak liste oluşturun.

küçük bahçe fikirleri tasarım rehberi

Hem geniş yollar, hem de rahat toplama alanları, her zaman davetkar hissetirecektir. Küçük bahçenizin yaşanabilirliğini en üst düzeye çıkarın ve geniş yaşam alanları yaratmak için arazideki değişiklikleri kullanarak avantajlar yaratabilirsiniz. Ve bir evin içinde olduğu gibi, küçük bir bahçeyi de ayırarak da, ne kadar büyük görünebileceğine şaşıracaksınız.

çiçek küçük bahçe fikirleri

Bahçelerin çoğu çitle çevrilidir (küçük bir bahçe bile) bu yüzey alanını oldukça daraltabilir ve ya görüntüsünü bozabilir bunun yerine. Bazı renk, yeşillik ve güzel çiçekler için kullanabilirsiniz. Küçük bahçe tasarımı, sahip olduğunuz alandan en fazla şekilde yararlanmanız için bu tarz  ince ayrıntılı alan kaplayan temel unsurları değerlendirmenizde

Bir sarmaşık bitkilerin yetiştirilmesi  gibi bitkilerden  en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için mükemmeldir. Eğer hızlı büyüyen bir sarmaşık seçerseniz, küçük bahçe tasarım fikirleriniz hızlı bir şekilde sonuç alacaktır.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here