- Reklam -

Moda ve dekorasyon dünyasında oldukça trend bir terim var; “vintage”. Modada eski yıllarda trend olmuş, saklanmış ve bugün bir başkasının kullandığı parçalardan oluşan vintage tarz, dekorasyonda da aynı amaçla kullanılıyor. Eski, nostaljik eşyaların bugün modern evlerde yeniden kullanılması ile trend olan vintage dekorasyon örnekleri arasında salon dekorasyonunuzda yer vereceğiniz 8 örnek bu yazımızda…

vintage-salon-dekorasyonu

İnce bir halı, ortada vintage bir sehpa, vintage komodinler ve beyaz renkli vintage abajurlar mekana şık bir hava katıyor. Krem rengi koltukları tamamlayan lila ve çiçek desenli koltuk minderleri, açık mor tonlarında tekli koltuk ve mor renkli perdeler de mekanın havasını tamamlıyor.

vintage-salon-dekorasyonu-2

krem renkli bir köşe koltuk, kahverengi deri bir sehpa, sütlü kahve bir berjer, odun görünümlü doğal, dekoratif bir sehpa ve hasır görünümlü bir halının kullanıldığı bu salon dekorasyonu, hem şık hem de trend bir görünüme sahip.

vintage-salon-dekorasyonu-3

Eski dönem Fransız dekorasyonunu anımsatan bu klasik tarzdaki vintage salon dekorasyonundaki perdeden avizeye, duvardaki saatten abajura kadar her detayda vintage’ın şıklığı hissediliyor. Beyaz ve kahverenginin hakim olduğu bu vintage salon dekorasyonu, yeşil tonları ile destekleniyor.

vintage-salon-dekorasyonu-4

Pudra rengi dekorasyonun hakim olduğu bu vintage salon dekorasyonu, eski dönemlerin modasını yansıtan perde ve abajur detayları ile tamamlanıyor. Sehpa da yine vintage görüntüsü ile mekanı şık bir aksesuar olarak tamamlıyor.

vintage-salon-dekorasyonu-5

Vintage tarzdaki koltuk modeli ile dekore edilen bir salon dekorasyonu yaratmak istiyorsanız, aksesuarlarda da vintage detaylar tercih etmelisiniz. Dekoratif koltuk minderleri ile bu vintage etkiyi tamamlayabilirsiniz.

vintage-salon-dekorasyonu-6

Klasik bir salon dekorasyonu yerine kendi tarzınızı yansıtacağınız bir salon dekorasyonu yaratabilirsiniz. Bavul tasarımlı orta sehpa ve yan sehpanın yanı sıra, salondaki konsol ve dolaplarda da vintage bir tasarım öne çıkıyor. Kahverengi deri koltukların klasik görünümünü yumuşatmak için siz de dekoratif ve modern tablolardan yardım alabilirsiniz.

vintage-salon-dekorasyonu-7

Vintage salon dekorasyonu için doğru seçimler yapmak oldukça önemli. Bohem tarzda sandalyeler, dönem bir avize, duvarda vintage tablolar ve mekana soft bir görünüm kazandıracak perdeler ile dekoratif ve şık bir salon yaratabilirsiniz.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here