Kağıt Karmaşasının Biriktirilmesine İzin Verme

kağıt dağınıklığı
- Reklam -

Çevrimiçi faturalandırma ve bankacılık işlemleriyle bile, hala evlerimizde sona eren bir kağıt dağı var ise… Dergiler, gazeteler, okul gazeteleri ve projeler; yığılma eğilimi varsa. Bunun olmasına izin vermeyin.

Tüm posta, süreli yayınlar ve kağıt formları için giriş yolunun yakınında bir yer belirleyin ve bir öğütücü veya geri dönüşüm kutusunu yakınınızda bulundurun. En az haftada bir kez, gerekli eylemi sıralayın ve tamamlayın ya da atlayın.

Vergi makbuzları gibi önemli belgeleri dosyalayın. Çocukların özel yapıtlarının dijital fotoğraflarını çekin ya da resimlerini çerçeveleyin. Dergileri huzur evleri ve ya okullarla paylaşın ya da sadece çevrimiçi makaleleri okuyun.

Çok Fazla Temizlik Ürünü Kullanmak

 

sünger üzerine sabun dökerek

Biraz daha temizleyici , o zaman çok daha fazla temizlik daha iyi ve daha hızlı etki? Sahi den? Budur değil nasıl olduğu.

Çok daha fazla temizleyici veya çamaşır deterjanı kullanmak aslında iyi bir zarara neden olabilir. Fazla temizlik ürünü tamamen durulamadıysa, tortu, toprağı hapseden bir kir mıknatıs olur. Bu yüzden talimatları okumalı ve her zaman tavsiye edilen miktarı kullanmalı veya hatta biraz daha az kullanmalısınız. Ekstra ürün ve suyunu durulamak için zaman ve para harcıyorsunuz.

Kirli Aletlerle Temizlik

 

Kirli vakum

Kirli temizlik araçlarını kullanırken temiz sonuçları nasıl bekleyebilirsiniz? Eğer yıkayıcınız deterjan kalıntılarında birikmiş bakterilerden bir kokuya sahipsedicek , kıyafetleriniz berbat olacaktır. Vakum çantanız veya filtreniz tozla doldurulursa, daha iyi bir iş yapmaz. Kirli bir paspas veya sünger, sadece daha fazla toprak ve bakteri etrafına iter.

Tamamen boşaltarak veya sıcak suda yıkarak ve dezenfektan ekleyerek her kullanımdan sonra aletlerin iyice temizlenmesi için gereken süreyi alın. Periyodik olarak yeni araçlarla değiştirin.

Tamamlama Görevleri

 

Tamamlanmamış görev

Hepimiz kesintiye uğruyoruz, ancak başladığınız zaman bir görevi tamamlamaya çalışın. Ütü masasını çıkarırsanız, tüm ütülemeler tamamlanana kadar bir sosyal medya molası vermeyin.Eğer ki  “Bir instagram molası verip  devam ederim” der iseniz bu sizin  daha fazla oyalanmanız ve daha fazla vakit kaybedeceğiniz anlamına gelir.

Temizlemek için sadece 15 dakikanız varsa, dağınıklığı gidererek ve öğeleri uygun yerlere koyarak başlayabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here