- Reklam -

Yatak odanız yeterince gün ışığı ve hava alıyor mu? Vücut yapınıza ve uyku alışkanlıklarınıza uygun kaliteli bir yatağınız var mı? Biraz renk, biraz ses, biraz yenilik arıyorsanız, Homify ile doğru yere geldiniz. Yatak odanıza birkaç küçük dokunuşla yeni bir heyecan getirebilir, güne renkli ve canlı bir yatak odasında uyanabilirsiniz.

 

PVC pencereler ahşap pencerelerin yerini aldığından beri ülkemizdeki konutların neredeyse tamamında pencereler beyaz renkte. Son zamanlarda PVC üreticileri farklı renk ve dokularda modeller de üretmeye başladılar. Ancak yine de toplam tüketimin içinde bu çeşitli renkler çok küçük bir yer kaplıyor. Bu sıkıcı döngüyü kırmak istemez misiniz? Yatak odanızdaki pencerede yapacağınız bir renk değişikliği, diğer bütün parametreler sabit kalsa bile odanıza yepyeni bir soluk getirecektir.

Kitap okumayı yalnızca bir boş zaman aktivitesi, hele hele yatmadan önce uykumuzun gelmesi için yaptığımız bir faaliyetten ibaret olarak görüyorsak bir yerlerde yanlış yapıyoruz demektir. Ama yine de yatak odamızda birkaç kitap bulundurmanın kimseye zararı olmaz. Özellikle başucu kitabı olarak benimsediğiniz kitaplardan güzel bir seçkiyi yatak odanızda hem şık bir dekorasyon unsuru hem de ihtiyaç anında uzanılacak bir fikir deposu olarak kullanabilirsiniz.

Sanata ve özellikle de resme meraklıysanız bu fikir çok hoşunuza gidebilir. İnsanlar evlerindeki tabloları genellikle salon veya oturma odası gibi alanlarda tutarlar. Oysa yatak odanız da orijinal bir tablo için en az diğer odalarınız kadar elverişlidir. Özellikle sakinleştirici ve zihin açıcı bir eserin yatak odanızda bulunması yaşam kalitenize doğrudan etki edebilir. Üstelik görece az kullanılan ve sakin bir oda olarak tablonuz yatak odasında daha da güvende olacaktır.

Küçük odaları olduklarından daha geniş göstermek için en çok kullanılan tekniklerden biri doğru yerleştirilmiş aynalar kullanmaktır. Yatak odanız istediğiniz ölçülerde değilse siz de bu küçük hileye başvurabilirsiniz. Üstelik gardırobunuzun kapaklarına koyacağınız tam boy aynalar giyinirken de size yardımcı olacaktır.

Siyah beyaz basit çıkartmalarla başlayan duvar resimleri akımı giderek boyutlandı ve bugün artık her büyüklükte duvara her türden kaplamanın rahatlıkla ve gayet düşük maliyetlerle yapılabildiği bir noktaya geldik. Yatak odanızın bir duvarını çok sevdiğiniz bir şehir manzarası ya da rengarenk çiçeklerin boy verdiği yemyeşil bir kır manzarasıyla süslemek de iyi bir fikir olabilir. Üstelik bunu ilgili duvarı boyamaktan çok daha pahalıya mal olmayacak bir bütçeyle yapabilirsiniz.

Yatak odalarında renk değişikliği yapmak her zaman için çok kolay olmayabilir. Sakin ve huzurlu bir ortam olarak kalması gereken yatak odanızın duvarında çok iddialı bir renkle deney yapmak istemeyebilirsiniz. Aynı şey nevresim ve yastıklar için de geçerlidir. Ancak yatak örtüleri istediğiniz renk deneylerini yapmanız için son derece elverişlidirler. Beğenmediğiniz takdirde bir başka ihtiyaç anına kadar dolaba kaldırabilir ve farklı bir yatak odası kullanabilirsiniz. Eğer yatak örtünüzde kullandığınız renk sandığınızdan daha fazla hoşunuza giderse de aynı rengi duvarda ya da nevresim takımınızda kullanmamanız için hiçbir sebep yok.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here