yatak odası tasarımları
- Reklam -

Bahara evinizin her yerinde sade oda yenilemeleriyle başlamak her zaman motive edici olmaktadır. 2019 ve sonrasında size ilham verecek kullanışlı bir yatak odası tasarım rehberi hazırladık. Böylece yatak odanızı kolaylıkla yeniden tasarlayabilirsiniz.

Yatak odaları, konuklar tarafından görülmediği için genellikle ihmal edilmiş olarak kalabilir. Ancak kendiniz için bir kişisel alan olarak görülmesi gerektiğinden. Yatak odanızı hem işlevsel, hem de stilistik olarak 2019’a getirmeniz gerektiğini düşünmelisiniz. Yatak odanızın iç tasarımının rahatsız edici kalmasına izin vermeden doğru dekorasyon dokunuşları ile çözümler üretin. Size  bu yazıda yatak odası tasarım fikirlerini ve önerilerinde bulunacağız…

Aydınlatma

Yatak odası dekorasyon fikirleri. yatak odası tasarım , fikirleri

Aydınlatma, yatak odasında sıcak ve samimi bir his yaratmada önemli bir özelliktir, ancak bir sebepten ötürü, çoğu kez gözden kaçırılır. Yatak odanızda o kadar çok zaman harcamıyorsunuz, uygulamayabilirsiniz ama uyanık kaldığınız zaman, genellikle katmanlı aydınlatmayla iyi aydınlatılmış bir yer gerektiriyor. Güne hazırlanmak ve okumak, yatak odanızda sıklıkla yer aldığı için iyi bir aydınlatma planına ihtiyaç duyarsınız. Halihazırdaki aydınlatmalarınızı yeterli ışıklandırma elde edemiyorsanız , yatağınızın etrafına akıllı duvar lambaları yerleştirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Mobilyaları Düzenleyin

yatak odası tasarımları - yatak odası tasarım fikirleri

Yatak odanız kimseyi görmediği için, mobilyaların sık sık uyuşmadığı gözlenebilir. Bir başka sebep ise boşluklara uyuşan her şeyi veya malzemeleri ve işi ne yarayan varsa yerleştirmeniz gibi… Yıllar içerisinde biriktirilen mobilyaların eşleşen setlerle değiştirilmesi, yatak odanızı iyi yapacaktır.

Odanın içinde iyi görünmeyen ve uymayan mobilyalar olması, yatak odanızı zaman harcamak istemediğiniz bir yere dönüştürmenize kesin sebep olacaktır. Daha beyaz ve hafif ahşap mobilyalar için daha aydınlık ve havadar bir his ve daha koyu bir ahşap için daha sakin bir his seçin. Yatak odası tasarımı öncesi ve sonrası arasında büyük bir fark göreceksiniz. Ve  uyuşmayan ve ya  malzemelerin yatak odasında depolamaktan kaçının bu sizin yatak odası dekorasyonunu etkileyecektir. Yatak odası dekorasyonun da bir diğer püf nokta ise  ayna yerleştirme seçeneğidir bu hem alanınızı geniş gösteren bir ilizyon olacak aynı zaman da  ise sizlere kolaylık sağlayacaktır.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here