Dekorasyonda Doğru Dolap Kullanımı

- Reklam -

Yatak odası evin en özel bölümlerinden biridir dolayısıyla yatak odasının dekorasyonu kişinin karakterinin yansımasıdır. Bu noktada dolap seçimi çok önemli bir faktördür. Dekorasyon, duvardan tavana, zeminden ışıklandırmaya, mobilyaya kadar her şey ile bir bütündür. Günümüzde tüm yaşam alanlarına uyum gösteren, en küçükten en büyüğe  aranılan tüm boyutlara sahip, her zevke ve her cebe hitap eden mobilyalar bulmak çok kolay.

Yatak Odası Dekorunda Dolap Seçimi Fikirleri nasıl olmalıdır?

 

Yatak odası dekoru denildiğinde, olmazsa olmaz mobilyalardan biride odanın tarzını öne çıkaran aynı zamanda her türlü giyim eşyasını depolayan ve ortamın düzenini sağlayan mobilya olan gardıroptur. Dolap seçimi yapılırken yapılan en büyük yanlış sadece kullanılabilirliğine bakılmasıdır. Bazen sadece kullanışlı olduğu için alınan dolap, odaya uyum sağlamasa da tercih sebebi olabiliyor, bu da dekorasyonda görülen en sık hatalar arasına giriyor. Bazen de sadece odanın dekoruna uyan bir gardırop tercihi sizin yaşantınızı daha da zorlaştırabiliyor.

 

Yatak Odası Dekorunda, Dolap  Seçiminde En Doğru Karar Nedir?

 

Yatak Odası Dekorunda, Dolap  Seçiminde En Doğru Karar Nedir?

 

En doğru adım, ilk önce dolabınızı odanın hangi bölümüne koymak istediğinize karar vermelisiniz. Bu kararı verdikten sonra o bölüme uygun dolap için arayışa geçebilirsiniz. Dolap seçimi yaparken hem oda dekoruna uyan, hem de kullanılabilirliği aynı anda göz önünde bulundurmalısınız. Dolap dekorasyonu rengi, yapıldığı malzeme ve şekli olarak kendi içinde ayrılır. Bunlar tamamen sizin dekorasyon zevkiniz ve karakterinizin yansımasına bağlı tercihlerdir. Bu tercihlere de karar verdikten sonra dolaptan nasıl bir kullanım rahatlığı beklediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Bu da tamamen kendi ihtiyaç dahilinizdedir.

Dolap seçimi yaparken kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir.

Kullanışlı Dolap Nasıl Olur ?

Basit bir örnek verecek olursak, günlük kullandığınız giysiler kolay ulaşabilir olmalıdır. Her gün elbise veya takım elbise kullanıyorsanız bunlara rahat ulaşmak için bol askılığı olan, günlük giyim ağırlıkta ise t-shirt gibi ürünleri düzenli tutacak çok sayıda raf ve çekmecelere sahip bir gardırop sizin için en kullanışlı olanıdır. İhtiyaç halinde takı ve aksesuarlar için özel bölümlü olan dolaplar da tercih sebebi olabilir.

 

Günlük kullandığınız giysiler kolay ulaşabilir olmalıdır.

Dolap Seçimi ve Dikkat Edilecek Noktalar

Son olarak, başta dolabınızı odanın hangi bölümüne koymak istediğinize göre dolap seçimi yapmalısınız demiştik fakat bazen odadaki eşyalar değişmeden, dekorasyonu değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumu da göz önünde bulundurarak, odanın her yerine dolabınızı koyabileceğiniz şekilde seçimler yapmak, ilerideki odanın şeklinde değişim yapma istediğinizde size kolaylık sağlayabilir.

Eşyaları değiştirmeden dekorasyonu değiştirebilirsiniz.

 

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here