- Reklam -

Her evin olmazsa olmazlarından olan yatak odası; Bir çok kişide odanın alanı değişiklik gösterir. Eğer odanız küçük ise  üzülmeyin çünkü size vereceğimiz bir kaç  dekoratif fikirler ile  ufak olan  yatak odanızı  artık daha ihtişamlı kılacak  bir görüntüye sahip olacak.
Başlamadan önce vereceğimiz bu fikirler sadece ufak odalar için değil her boyutta  olan yatak odası içinde geçerli olacaktır. Tabi bu sırada  önceliğimiz tabi ki de konfor olacaktır; Gerek gelen misafirlerin pek fazla görüntü alanına girmediği için gerek ise öncelik olarak dinlemeniz konfordan dolayıdır. Yatak odası güzel olsun diyerek konfordan ödünç verilmemelidir en nihayetinde…

O zaman  Başlayalım…

Yatağınızla Başlayalım; Yeni Bir Yatak Alın.

Henüz sahip değilseniz, bir yorgan veya nevresim takımını düşünün. Yeni yatak odanızı grafikten sadeye, modernden klasiğe, birinciden pastel’e ve daha fazlasına götüren yepyeni bir görünüm yaratabilirsiniz.

Bir okuma köşesi oluşturun.

Tabi ki de evinizde bir kütüphaneniz mevcut ise biraz da  kitap kurduysanız  size harika bir önerimiz bulacak  loş bir ortamda  ve rahat bir koltuk ile bir kitap okuma köşesi oluşturmak  her zaman en ideal ve  bir  o kadarda yararlı  bir aktivite ve gerek tasarım gerek faaliyet alanınız genişlettirmek. Sizinde hoşunuza gideceğinize eminim. Tabi bunun için geniş bir alana ihtiyacınız olacak ama yani demem o ki  ufak boyutlu olan yatak odalarına pek tavsiye edemiyoruz.

Peki nasıl  yapıldığına gelindiğinde ise tek yapmanız gereken rahat bir koltuk, ayaklı bir lamba ve yatak odanızın köşesini yepyeni bir alan gibi hissettirmek için yeni bir kitap okuma alanı  oluşturmuş olursunuz.

Yatak Ucuna Oturma Pufu

Oturma pufu yatak odanıza  bir  ihtişam katarak  hem tasarımsal olarak öne çıkarmayı ve hemde konfor olarak  da size rahatlık ve pratiklik katacaktır. Eğer saklama alanınızda bir darlık  söz konusu ise  çekmeceli veya sandıklı olan pufları tercih etmeniz daha faydalı ve yararlı olacaktır.Renk ve  tarz konusuna gelir isek;
Size şunu önerebilirim ki  eğer ufak boyutlu bir yatak odanız var ise her zaman açık renkler beyaz tonları ve pastel renkleri  kullanmanız daha faydalı olacaktır. Eğer böyle bir durum söz konusu değil ise  odanıza uygun bir renk seçerek de renk seçimini yapabilirsiniz.

Tasarım ve tarz konusunda ise klasik ve ya modern olarak tarz yaratmışsanız ona uygun bir şekilde yapmanız daha mantıklı olacaktır.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here