- Reklam -

Aksesuar, bir evin olmazsa olmaz detaylarındandır. Sadece mobilyanın yer aldığı bir salon düşünelim, gözümüzde ne kadar çiğ ve boş bir alan canlanıyor değil mi? Mekanın tamamlayıcı öğeleridir aksesuarlar. Yalnızca salon için değil, mutfaktan yatak odasına, çocuk odasından banyoya kadar evin her alanında aksesuarlar, canlandırıcı ve tamamlayıcı bir etkiye sahiptir. Yatak odası mobilyalarını tamamlamak ve yatak odasında şık, konforlu ve keyifli bir alan yaratmak için kullanabileceğiniz 7 aksesuar alternatifini bu yazımızda listeledik. Aralarında hem ekonomik hem de lüks seçenekleri bulabilirsiniz…

1)Ayna 

yatak-odasi-aksesuarlari

Yatak odası aksesuarı deyince ilk akla gelen aksesuar ayna oluyor. Hemen hepimizin yatak odasında bulunan; hem dekoratif bir görünüm yaratan hem de mekana daha ferah ve geniş bir görünüm kazandıran aynalar, yatak odasının birçok köşesinde kullanılıyor. Makyaj aynasının üzerinde, yatağın yanında ve hatta tavanda bile ayna kullanmak mümkün.

2)Tablo 

yatak-odasi-aksesuarlari-2

Bir mekanı dekore ederken, duvar dekorasyonunu da atlamamak gerekiyor. Hem duvarları hem de odayı canlandıran, mekana daha canlı bir görünüm kazandıran, yaşamınızı ve zevklerinizi yansıtan bir yatak odası aksesuarı arıyorsanız, bu kesinlikle tablo olmalı.

3) Makyaj Masası 

yatak-odasi-aksesuarlari-3

Yatak odası dekorasyonunun olmazsa olmaz detaylarından biri de makyaj masasıdır. Özellikle kadınlar için oldukça önemli olan makyaj masaları, mekana şık ve dekoratif bir görünüm kazandırıyor.

4) Abajur 

yatak-odasi-aksesuarlari-4

Salon, oturma odası ve yatak odası dekorasyonunda en çok kullanılan aksesuarlardan biri olan abajur, yatak odasında, yatağın yanında komodinin üzerinde yer alır. Yatakta kitap okurken ya da odada loş bir ortam yaratmak istediğinizde, ya da sadece dekoratif bir aksesuar olarak birbirinden güzel abajur modelleri arasında seçim yapabilirsiniz.

5) Puf 

yatak-odasi-aksesuarlari-5

Genellikle yatak odasında yatağın önüne ya da makyaj masasının önünde konumlandırılan uzun puflar, özellikle büyük yatak odaları için dekoratif ve kullanışlı bir aksesuar.

6) Mum 

A6W9P7 interior design
A6W9P7 interior design

Yatak odasında kullanılan dekoratif aksesuarlardan biri de mumlardır. Hem mekana loş bir hava katmak hem de şık bir aksesuar kullanmak için tercihinizi dekoratif ve kokulu mumlardan yana kullanabilirsiniz.

7) Dekoratif Minderler 

yatak-odasi-aksesuarlari-8

Yatağın üzerinde dekoratif amaçlı kullanılan minderler de yatak odası aksesuarları arasında yer alıyor. Hem genç hem de yetişkin odalarında rastladığımız, mekanın havasına uygun kılıflarda yatağın üzerindeki yerini alan dekoratif minderleri siz de yatak odanızda kullanabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here