- Reklam -

Evinizin mutfağında birtakım değişiklikler yapmaya karar verdiniz. Dolap, halı, perde, masa derken sıra geldi belki de yıllardır kullandığınız tezgahınıza. Acaba granit mi yaptırsam yoksa ahşap mı olsa diye kararsızlıklar içindeyseniz yazıma bir göz atın derim. Her biri birbirinden farklı maddelerden yapılmış mutfak tezgah çeşitlerini sizler için araştırdım. O halde; mutfak tezgah çeşitleri ve özellikleri için buraya!

Mermer Mutfak Tezgahı | Mutfak Dekorasyonu
Mermer Mutfak Tezgahı | Mutfak Dekorasyonu

Granit Mutfak Tezgah Çeşitleri

Granit, bileşimindeki maddeler sayesinde ısıyı izole eden, dayanıklı bir yapıya sahiptir. Dayanıklı ve estetik görünümü sayesinde mutfak tezgah çeşitlerinde en çok kullanılan ürünlerden biridir. İçerisinde farklı renk detaylarını barındıran granitler tek bir renkten oluşmazlar. Kolay temizlenebilir ve asitli temizlik malzemelerine karşı leke bırakmayan özelliği sayesinde mutfaklarda tercih edilen ürünler arasındadır. Işığı yansıtması ve parlaklığını uzun süre koruyabilmesi mutfaklara estetik bir görünüm oluşturacaktır. Mutfak dolaplarınıza uygun bir granit tezgah ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Granit Mutfak Tezgahı | Mutfak Dekorasyonu
Granit Mutfak Tezgahı | Mutfak Dekorasyonu

Beton Mutfak Tezgahları

Beton tezgah denilince aklınıza hemen inşaat görünümlü alanlar gelmesin. Cilalanabilir ve farklı renklerde üretilebilir beton mutfak tezgah çeşitleri son derece kullanışlı ürünlerdir. Sert ve dayanıklı bir malzeme olması sebebiyle uzun yıllar kullanabilirsiniz. Özgün bir mutfak yaratmak istiyorsanız beton tezgahları tercih edebilirsiniz.

Beton Mutfak Tezgahı | Mutfak Dekorasyonu
Beton Mutfak Tezgahı | Mutfak Dekorasyonu

Ahşap Mutfak Tezgahları

Dekorasyonda doğal bir görünüm sevenlerdenseniz ve bunu mutfağınıza da yansıtmak istiyorsanız ahşap mutfak tezgah çeşitleri tam sizin ruhunuza hitap ediyor demektir. Rüstik bir dekorasyona sahip olan evlerde ahşap mutfak tezgah seçimleri yerinde bir karar olacaktır. Sıcak ve samimi bir alan yaratmanıza imkân tanıyan ahşap mutfak tezgahları mutfağınızı, ailenizle huzurlu kahvaltılar yapacağınız huzurlu bir alana dönüştürecektir. Temizliği ve bakımı oldukça kolay olan ahşap mutfak tezgahlarını nemli bir bezle silmeniz yeterli olacaktır. Eskidiğinde bile harika görünebilecek ahşap tezgahları uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Ahşap Mutfak Tezgahı | Mutfak Dekorasyonu
Ahşap Mutfak Tezgahı | Mutfak Dekorasyonu

Cam Mutfak Tezgahları

Cam mutfak tezgahları, modern mutfak dekorasyonlarına çok yakışan ürünlerdir. Isıya dayanıklı ve temizlenmesi kolay ürünlerdir. Mutfağınızın tarzına uygun farklı renklerde seçenekler sunan cam tezgahlarının çizilme ve parmak izi bırakabilme gibi dezavantajları vardır.

Cam Mutfak Tezgahı | Mutfak Dekorasyonu
Cam Mutfak Tezgahı | Mutfak Dekorasyonu
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here