- Reklam -

Son zamanlarda özellikle sosyal medyada sıklıkla karşılaştığımız bir ürün var: Lastikli halı örtüsü. Aslında bu kavram eminim sizlere çok yabancı gelmemiştir. Çünkü uzun yıllardır öyle ya da böyle halılarımızın üzerinde muhtemelen bir örtü görmeye alışkınız.

Peki nedir bu halı örtüsü ve nasıl değişmiştir?

Çocuklu ailelerin ya da evinde evcil hayvanı olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği, halıları koruyan, halıların ömrünü uzatan yani kısacası evimizin hijyenini korumakta bize yardımcı olan tekstil ürünleridir. Fakat halıların üzerinden kayması gibi ve sıkıcı desenlere sahip olması gibi dezavantajları vardı halı örtülerinin. Var-dı diyorum çünkü artık yok. Her şeyde olduğu gibi halı örtülerinde de çeşitlenmeye ve değişime gidilmeye başlandı. Şikayetlerimize kulak verildi ve kaymayan, halı desenine sahip lastikli halı örtüsü imdadımıza yetişti. Sıkıcı motifler yerine birebir halı görünümünde olan yeni trend lastikli halı örtüsü bence sizin de evinize çok yakışacak ve halılarınızın ömrünü uzatacak.

Lastikli Halı Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri
Lastikli Halı Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri

Sizler için araştırdığım yazımda evinizin hangi alanlarında ne tür lastikli halı örtüsü seçmeniz gerektiğine yer verdim. Eğer kayan ve sıkıcı desenlere sahip olan eski moda halı örtülerinizden sıkıldıysanız ya da açık renkli halılarınızı daha uzun süre temiz kullanmak istiyorsanız yazıma bir bakın derim 🙂

Halı Görünümlü Halı Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri
Halı Görünümlü Halı Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri

Oturma Odası İçin Lastikli Halı Örtüsü

Oturma odanızın dekorasyonunu özene bezene yaptınız. Perdelerinizi seçtiniz, koltuklarınızı aldınız, koltuklarınıza uygun halınıza karar verip aldınız her şey şahane görünüyor değil mi? Sonra evinizde bir yemek verdiniz ve kazara halınıza vişne suyu döküldü. Hem de çıkması en zor olan lekelerden. Biliyorum canınız çok sıkılırdı. Tam da bu sıkıntınız için alternatif bir çözümüm var size. Oturma odanızın dekorasyonuna uygun çeşit çeşit, renk renk desenlerdeki leke tutmaz, yıkanabilir ya da silinebilir özellikteki halı görünümlü lastikli halı örtüsü modelleri. İster vintage, ister manzara baskılı, ister çiçek baskılı lastikli halı örtüsü modellerinden oturma odası dekorasyonunuza uygun olanı seçebilirsiniz.

Oturma Odası İçin Lastikli Halı Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri
Oturma Odası İçin Lastikli Halı Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri

Mutfak İçin Lastikli Halı Örtüsü

Mutfaklar evin her daim kullanıldığı alanlardır ve temiz kalması sağlık açısından da çok önemlidir. Bu yüzden belki de mutfakta lastikli halı örtüsü kullanmak evin diğer alanlarında kullanmaktan daha önemlidir. Mutfağınızın renklerine ve dekorasyonuna uygun modellerde lastikli halı örtüsü modellerinden seçim yaparak mutfak halınızı daha uzun süre temiz kullanabilirsiniz.

Mutfak İçin Lastikli Halı Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri
Mutfak İçin Lastikli Halı Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri

Çocuk Odası İçin Lastikli Halı Örtüsü

Çocukların boya kalemleri, oyun hamurları derken odadaki hijyeni sağlamak da zor oluyordur tabi. Bence bırakın diledikleri gibi oynasınlar. Eğlenceli figür baskılı halı örtüsü modellerinden seçerek çocuğunuzun odasında kullanabilirsiniz. Leke tutmaz ve antibakteriyel özellikte olanlardan almayı unutmayın derim.

Çocuk Odası İçin Lastikli Halı Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri
Çocuk Odası İçin Lastikli Halı Örtüsü | Ev Tekstil Ürünleri
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here