- Reklam -

Yeni yıl gelince bir çok insan yıl gibi kendini de yeni bir yaşam ve motivasyon kaynağı ister. Kısacası kendisi de yenilenmek ister. Bunun için pek kesin bir yolunu söyleyemiyeceğiz fakat; sizlere evinizin dekorasyonunu değiştirerek. Bu konuda yardım sağlayabileceğini söyleyebiliriz.  Doğal olarak, evinizi tazelemek amaçlandığında 2019 için en iyi oda yenileme fikirlerini almaları için sizlere bu yazıyı hazırladık…

İlk olarak her zaman sabit görünen ve görmeye alışık olduğunuz oda ve ya noktaları belirlemek ile başlayın. Daha sonra kendinize plan oluşturmak için bir  kağıt ve bir kalem alarak iş listesi hazırlayın. Ne gibi tasarımların nasıl görünceğini hayal etmeyi unutmayın ki süpriz bozukluklar ile karşılaşmayın. Peki, diyelim ki dekorasyon tasarımınızı belirlediniz. Fakat nasıl yapacağınızdan bir fikriniz yok. Endişelenmeye gerek yok sitemizde 100 den fazla makale ile sizlere fikir ve ışık vereceğinden eminiz. Eğer herhangi bir fikriniz yok ise bu yazımızda sizlere evinizi ve dekorasyonunuzu değiştirmenin püf noktalarını sizlere sunmaktayız. Bu yazıyı okuyarak ilham ve yaratıcı fikirler oluşturmak için referans alabilirsiniz.

Koridorunuzu Yeniden Düzenlemek

giriş fikirleri 2019

Evinize ilk girdiğiniz de şüphesiz ilk karşılaştığınız manzara büyük  bir olasılık ile koridorunuzdur. Bunun için tasarım değişikliğini ilk başta koridorunuzdan başlamak sizin için en ideal olacaktır. Koridor tasarımı için pek bir fikiriniz yok ise sizlere bu yazımız da yardımcı olabileceğimize inanıyoruz.

Sizin ve konuklarınızın ilkı göze çarpan noktayı bulmaya çalışın ve mümkün olduğunca çekici görünmesini sağlamanın yollarını düşünün. Yeni bir hoş geldin matı ve çelengi, ön kapınızda taze bir boya tabakası olabileceği gibi harikalar yaratabilir. İçeride, bölgeyi canlı hissettirmek için canlı olarak tasarlanmış bir halı veya alanı değerlendiren masa aksesuarları gibi alanı yükselten fikirleri keşfedin. Diğer bir seçenek ise duvar renginizi hatta duvar dekorlarını  değiştirmekte baya bir fark ettirecektir.

Yeni Koku Sahaları Ve Kokular Ekleyin

mum oda yenileme-fikirler-2019

Evinizde, yukarıdaki kokular gibi çekici gemilerle aydınlatan bir koku sahası oluşturun. Kokunun bir başka avantajı ise hafızada her zaman kalıcı kalmasıdır. Bundan dolayıdır ki bir koku duyduğunuzda sizleri eskilere hatta ve hatta çoçukluğunuza götürebilir. Bundan dolayı evinnizin kokusunu değiştirmemeye dikkat edin ve güzel bir koku ve koku alanı belirleyin. Böylelikle misafirlerinizin kafasında sizi ve mekanınızı canlandıracak etken bırakmış olursunuz.

RESTYLE AYDINLATMA ŞEMALARI

ilham verici iç tasarım fikirleri 2019

Çevreye olan baskınızı azaltmak ve katmanlı aydınlatma tonları ile sıcak ve davetkar mekanlar yaratmak için yeni bir aydınlatma sistemi oluşturun. Ampullerini kontrol edin ve gerekir ise yeni ampüller ile değiştirin. Bir odanın aydınlatması, anında daha rahat hissetmek için ideal bir yoldur. Fakat bir aydınlatmanın yolu ve aydınlatığı bölge sabit ise bu size artık motivasyon sağlamayacaktır. Bundan dolayı aydınlatma düzeneğinizi değiştirmek yada aydınlatma hatları oluşturmak size ve evinize canlılık katacaktır.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here