- Reklam -

Yılbaşı gecesi için hazırlıklara başladınız mı? Büyük bir çam ağacı, yanıp sönen ışıklar, yılbaşı temalı aksesuarlar ve evde kendin yap fikirleri ile yılbaşı süsleme fikirleri bu yazımızda…

yilbasi-susleme-fikirleri

Yılbaşı süslemenize dış kapıdan başlayın. Eve her girdiğinizde ya da misafirler geldiğinde onları yılbaşı temalı bir kapı süsü ile karşılayabilirsiniz. Üstelik bu süslerin yapımı da oldukça basit. Noel baba şapkası, çam ağacından kardan adam figürü gibi dekoratif kendin yap projeleri ile kapınızda yılbaşı süslerine yer verin.

yilbasi-susleme-fikirleri-2

Salonda sehpanın üzerinde ya da mutfakta masanın üzerinde, evin her yerinde kullanabileceğiniz dekoratif bir yılbaşı temalı aksesuar. İhtiyacınız olan; büyük yuvarlak bir tepsi, dekoratif kokulu mumlar, cam mumluklar, kozalaklar, hemen her dekorasyon mağazasında bulabileceğiniz geyik figürleri. Bu tepsi, evinde yılbaşı teması oluşturmak isteyenler için iyi bir fikir.

yilbasi-susleme-fikirleri-3

Yılbaşı ağacı temalı bir duvar süsüne ne dersiniz? Ağaç dallarını kullanarak yapabileceğiniz bu dekoratif süslemede çam ağacı için kullandığımız yılbaşı temalı aksesuarları ve yanıp sönen ışıkları da kullanmayı unutmayın. Ağaç parçalarını giderek kısalan formlarda kestikten sonra onları duvara yapıştırabilir ya da ikinci fotoğraftaki gibi birbirine bağlayıp ayaklı bir aksesuar da oluşturabilirsiniz.

yilbasi-susleme-fikirleri4

Salonda orta sehpanın üzeri için dekoratif bir tepsi yaratmaya ne dersiniz? Mutfakta kullandığınız o büyük ahşap tepsinin içinde; küçük saksı ve çiçekler, ortalarına konumlandırabileceğiniz kırmızı renkli mumlar, çam ağacı top süsleri ve yapay kozalaklar kullanarak yılbaşı teması oluşturabilirsiniz.

yilbasi-susleme-fikirleri-5

Yatak odasında, salonda, oturma odasında; evin aklınıza gelebilecek her köşesinde kullanabileceğiniz bir aksesuar. Yapmanız gereken çam ağacının köşelerini belirlemek. Bu noktalarda iz bırakmayan çivi aparatlarını kullanabilirsiniz. Ardından yılbaşı için aldığınız yanıp sönen ışıkları duvarınıza asabilir ve odanızda yılbaşı için şık bir süsleme yapabilirsiniz.

yilbasi-susleme-fikirleri-6

Evinizde yılbaşı teması yaratmak istiyorsanız, bunu mumlarla da yapabilirsiniz. Yılbaşı gecesinin vazgeçilmezi nar ve kış aylarının vazgeçilmezi tarçın kullanarak mumları süsleyebilir, salonda sehpanın üzerinde dekoratif bir görünüm yaratabilirsiniz.

yilbasi-susleme-fikirleri-7

Birden fazla katlı bir eviniz varsa yılbaşı süslemesi için oldukça şanslısınız. Merdivenin altına konumlandıracağınız çam ağacının etrafını da yine yılbaşı temalı süslerle hareketlendirebilirsiniz. Merdivenleri çam ağacı ve kırmızı kurdeleler ile süsleyebilir, çam ağacının etrafını dekoratif hediye kutuları ile süsleyebilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here