- Reklam -

Tatile çıkmak oldukça stresli ve aynı zamanda oldukça heycan vericidir fakat size  bu stresinizi birazda olsa azaltacak gitmeden önce ne yapılması gerektiğine dair bilgiler sunarak stresinizi bir nebze olsun azaltmayı planlıyoruz. her şeyin kapandığından emin olmak için bu kullanışlı kontrol listesini bir araya getirdik. O zaman endişelenmeniz gereken tek şey, geldiğinizde sahile mi yoksa manzaralara mı vurmanız gerektiğidir.

1. Pasaportunuzun onaylı ve güncel olduğundan emin olun.

Basit gelebilir ama pasaportunuzu bulamadığınız ya da güncelliğini yitirdiğinin farkına varmak gibi tatil öncesi heyecanınızı hafifleten hiçbir şey yoktur. Birkaç ay önce bunu kontrol etmek, bizim düşünmemiz gereken birkaç şeydir, ama yine de yapmanız zorunludur – aksi takdirde tatiliniz başlamadan önce bitebilir.

Pasaportunuzun varış tarihinden itibaren belirli bir süre için geçerli olmasını gerektiren bazı ülkelerin de bulunduğunu unutmayın. Örneğin, Birleşik Arap Emirlikleri, Kenya ve Almanya, giriş tarihinden itibaren pasaportunuzda bırakılması için en az altı aylık bir süre gerektirir. Ziyaret ettiğiniz ülke için düzenlemeleri kontrol etmeniz gerekebilir.

2.Evcil Hayvanınızı Unutmayın!

Siz yokken ailenizin kürklü üyesine bakım organize etmeyi unutmayın.Eğer yanınıza da götürme gibi durumunuz yok ise  bakacak geçici kişi ve ya bakım yerlerine  götürmeyi ihmal etmemeniz gerekir.

Bu şekilde, arkanıza yaslanıp, siz de onlara bakıldığını bilerek rahatlayabilirsiniz.

3.Evinizi güvenli hale getirin

Kapı ve pencereleri kontrol edin ve herhangi bir gazete veya kargo teslimatını iptal ettiğinizden emin olun. Bir aile üyesine veya güvenilir bir komşuya düzenli olarak evden kontrol etmesini ve kapınıza gelen tüm postaları kaldırmasını isteyin. Ayrıca, ışık zamanlayıcılarına yatırım yapmayı düşünmek de faydalı olabilir.

Unutmayın ki, tatildeyken ve evinizi doğru bir şekilde güvenceye almamış olursanız sigortanız geçersiz sayılır – bu yüzden bunları yapmak için zaman ayırmak önemlidir.

 4.Bagaj masraflarınızı bildiğinizden emin olun.

Bagajlarınız oldukça ağır ise  size ekstra maliyete neden olacaktır bu yüzden gitmeden önce  bavullarınızı  bagaj limitine göre düzenleyip  ve ayarlamanız gerekmektedir.Böylelikle paranız cebinizde kalacaktır ve daha  hafif  bavullarla seyahat etme fırsatı bulacaksınız. -Burada dikkat etmeniz gereken nokta ihtiyaçlarınızı ihmal etmeden valiz ağırlığını düşürmektir.

Eğer bagaj sınırını bilmiyorsanız. Bilgi almak için internetten kısa bir arama ile bulabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here