- Reklam -

Evinizin ya da iş yerinizin dekorasyonunda kullanacağınız renkleri belirlerken zemin için seçeceğiniz parke renkleri de dizayndaki renk bütünlüğü açısından önem taşımaktadır. Parke renkleri evdeki tasarımı gösteren, mobilyalarınızın ve aksesuarlarınızın duruşunu etkileyen detaylardır. Piyasada artan çeşitlilikle beraber zevkinize uygun modellerde, kalitede ve renklerde parke rengi seçimi yapabilirsiniz. Ama hangi parke rengini seçeceğiniz konusunda kararsızlıklarınız var ise sizleri yazımı okumaya davet ediyorum. Sizler için derlediğim yazımda zemin-parke rengine göre dekorasyon fikirleri sunmaya çalıştım. O halde kararsızlıklar içindeyseniz ahşap zeminli parkeler, koyu renkli parkeler, açık renkli parkeler için dekorasyon fikirlerimizden yazımızı okuyarak ilham alabilirsiniz. Eğer alternatif seçenekleriniz var ise yorumunuzu bekliyorum 🙂

Parke Rengine Göre Dekorasyon Fikirleri
Parke Rengine Göre Dekorasyon Fikirleri

Sıcak Bir Alan Yaratmak İsteyenlere Ahşap Lamine Parkeler

Sıcak, doğal ve yalın bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız ahşap lamine parkeleri tercih edebilirsiniz. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte yenilenmeye ve çeşitlenmeye başlayan ahşap lamine parkeler ev dizaynında popülerliğini korumaya devam ediyor. Su geçirmeyen, evin her alanında kullanıma uygun modellerini artık banyo ve mutfaklarınızda da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Şık tasarımı ve dekoratif doğal görünümü sayesinde her yeri kapatan büyük halılar kullanmak yerine dekoratif ahşap laminelerin görünmesini sağlayan küçük kilimler kullanabilirsiniz. Bununla birlikte ahşap parke rengine göre dekorasyon fikirlerinde gereksiz eşyalar kullanmak yerine minimalist bir dekorasyonu tercih ederek modern ve sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ahşap-Lamine Parke Rengine Göre Dekorasyon
Ahşap-Lamine Parke Rengine Göre Dekorasyon

Koyu Renk Mobilya Severlere Açık Renk Parke Fikirleri

Dekorasyonunu koyu renklerle harmanlamak isteyenler için ladin ve beyaz çam parkeler iyi bir fikir olacaktır. Açık renkler her zaman alanların daha geniş ve ferah görünmesini sağlarlar bu yüzden dekorasyonunuzda açık renk parke kullanarak alanınızı daha ferah bir mekana dönüştürebilirsiniz. Parke rengine göre dekorasyon fikirlerinde eğer açık renklerde parke kullanmayı düşünüyorsanız ama mobilyalarınız koyu renklerde değilse, koyu tonları mutlaka detaylarda kullanmayı göz ardı etmemelisiniz.

Açık Renk Parke Uyumlu Dekorasyon Fikirleri
Açık Renk Parke Uyumlu Dekorasyon Fikirleri

Koyu Parke Rengine Göre Dekorasyon Fikirleri

Koyu renk parke kullanmak istiyorsanız; ceviz ve gül koyu zeminleri tercih edebilirsiniz. Açık renk mobilya kullanmaktan hoşlananlar için koyu renk parke seçimi oldukça yerinde bir tercih olacaktır. Mobilyalarınızla zemin rengi arasında kontrast bir denge yakalayarak şık bir uyum yaratabilirsiniz.

Koyu Renk Parkeler İçin Dekorasyon Fikirleri
Koyu Renk Parkeler İçin Dekorasyon Fikirleri
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here